ՀՀ ԱԳ նախարարն ընդունել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարին
ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն այսօր ընդունել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժային, հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ լրատվական ծառայությունից։
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձել են Մոսկվայում տեղի ունեցած ՀԱՊԿ հավաքական անվտանգության խորհրդի նստաշրջանի որոշումների, կազմակերպությունում Հայաստանի նախագահության առաջնահերթությունների կատարման ընթացքին։
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Նիկոլայ Բորդյուժան Հայաստանի արտգործնախարարին է ներկայացրել կազմակերպության ընթացիկ աշխատանքները, գոհունակությամբ նշել է ՀԱՊԿ-ում հայկական նախագահության կողմից իրականացվող ծավալուն աշխատանքը:
Էդվարդ Նալբանդյանն ու Նիկոլայ Բորդյուժան քննարկել են կազմակերպության օրակարգային հարցերը, անդրադարձել Հայաստանում նախատեսված ՀԱՊԿ կանոնադրական մարմինների նիստերի նախապատրաստական աշխատանքներին։

Глава МИД Армении принял генерального секретаря ОДКБ
26-го января министр иностранных дел Эдвард Налбандян принял генерального секретаря Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) Николая Бордюжу.
В ходе встречи собеседники коснулись решений, принятых в ходе прошедшей в Москве сессии Совета коллективной безопасности ОДКБ, хода реализации приоритетов председательства Армении в организации.
Поблагодарив за прием, Николай Бордюжа представил министру иностранных дел Армении текущие работы организации, с удовлетворением отметив масштабные работы, проводимые со стороны армянского председательства в ОДКБ.
Эдвард Налбандян и Николай Бордюжа обсудили вопросы повестки дня организации, коснулись подготовительных работ по намеченным в Армении заседаниям уставных органов ОДКБ.