Սիրիական բանակը փակել է Հալեպի գրոհայինների զինամթերքի մատակարարման ուղիները
Սիրիական բանակը ժողովրդական աշխարհազորի ջոկատների աջակցությամբ կտրել է Թուրքիայից Հալեպի հյուսիս ահաբեկիչների մատակարարման գլխավոր ուղիները։ Այս մասին հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով աշխարհազորի աղբյուրին։
«Բանակն ու մեր մարտիկները (աշխարհազորայինները) կտրել են Մաեր-Անդան և Աազազ-Հալեպ մայրուղիները։ Այսպիսով՝ գրոհայինները կտրվել են Թուրքիայից Հալեպի հյուսիսային ծայրամասեր զինամթերքի մատակարարման ուղուց»,- ասել է գործակալության զրուցակիցը։
Սիրիացի զինվորականների տվյալներով՝ հարձակումը շարունակվում է Հալեպից հյուսիս ուղղությամբ՝ դեպի թուրքական սահման։ Մարտեր են ընթանում մոտ 3 տարի պաշարված Նուբել և Ալ-Զահրա քաղաքների մոտ։

Сирийская армия отрезала пути снабжения боевиков из Турции
Сирийская армия при поддержке отрядов народного ополчения отрезала главные пути снабжения террористов, ведущие из Турции на север Алеппо. Об этом, как передает newsru.com, РИА Новости сообщил источник в ополчении.
"Армия и наши бойцы (ополченцы) отрезали трассы Маер-Андан и Аазаз - Алеппо. Таким образом, боевикам отрезан путь доставки боеприпасов и подкрепления из Турции в северные окраины Алеппо", - рассказал собеседник агентства.
По данным сирийских военных, наступление продолжается к северу от города Алеппо в сторону турецкой границы. Бои идут на подступах к осажденным почти три года городам Нубель и аз-Захра. По местам скопления боевиков и складам с оружием террористов с воздуха наносят удары самолеты ВКС России и ВВС Сирии.