Հակառակորդի կրակոցից ՊԲ զինծառայող է զոհվել. սահմանին լարվածությունը նկատելի աճել է
Փետրվարի 4-ի  լույս 5-ի գիշերը` ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին կրկին արձանագրվել է լարվածության նկատելի աճ: Ադրբեջանական զինուժը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակել է շուրջ 1500 կրակոց:
Փետրվարի 5-ի գիշերը ժամը 03.55-ի սահմաններում ՊԲ հարավային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1996թ. ծնված Սիմոն Ռաֆիկի Ճավրշյանը:
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:

Карабах: погиб армянский военнослужащий
Накануне, 4 февраля, и в ночь на 5 февраля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил вновь зарегистрирован заметный рост уровня напряженности, сообщает пресс-служба министерства обороны НКР.
Согласно информации, за указанный период ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра произвели в направлении армянских позиций около 1500 выстрелов.
Ночью 5 февраля, около 03:55, на боевой позиции одной из воинских частей Армии обороны НКР, расположенной в южном направлении линии соприкосновения, вследствие стрельбы ВС Азербайджана смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий АО НКР Симон Рафикович Чавршян, 1996 г.р..
Министерство обороны Нагорно-Карабахской Республики разделяет боль тяжелой утраты и выражает свою поддержку семье, родным и сослуживцам погибшего военнослужащего.