ԻՊ ահաբեկիչները մահապատժի են ենթարկել Մոսուլի 300 բնակչի
Իսլամական պետության զինյալները Հյուսիսային Իրաքի Մոսուլ քաղաքում կոտորել են ավելի քան 300 բնակչի, հաղորդում է Sputnik News-ը` հղում կատարելով տեղական ԶԼՄ-ների հայտնած տեղեկությանը:
«Դաեշի ահաբեկիչները նոր կոտորածներ են իրականացրել Մոսուլի բնակիչների նկատմամբ. 300 մարդ մահապատժի է ենթարկվել քաղաքում», - հաղորդում է Almada Press գործակալությունը:
Ըստ նրա՝ մահապատժի ենթարկվածներից շատերը իրավապահ սպաներ, զինվորներ և քաղաքացիական հասարակության ակտիվիստներ են:
Մոսուլը, որը Իրաքի մեծությամբ երկրորդ քաղաքն է, գտնվում է Իսլամական պետության (Daesh) վերահսկողության տակ 2014 թվականի հունիսից:

Islamic State militants have massacred over 300 inhabitants of the city of Mosul in northern Iraq, Sputnik News reports, referring to local media.
"Terrorists from Daesh perpetrated a new massacre against the inhabitants of Mosul, 300 people were executed in the city," a representative of the local militias said as quoted by the Almada Press portal.
According to him, the majority of those executed were law enforcement officers, soldiers and civil society activists.
Mosul, which is Iraq's second largest city, was taken under Islamic State (Daesh) control in June 2014.