Նոբելյան հինգ դափնեկիր դասախոսություններով հանդես կգա Երևանում
Երևանի պետական բժշկական համալսարանն ապրիլին «Նոբելյան օրեր Երևանում» միջոցառման շրջանակներում մեկ հարկի տակ հյուրընկալելու է հինգ նոբելյան մրցանակակիրների: Գիտական միջոցառումը հնարավորություն է տալու փորձառու և երիտասարդ գիտնականներին, ինչպես նաև տարածաշրջանի ուսանողներին ճանաչել և համագործակցել այն նշանավոր անձանց հետ, ովքեր արժանացել են գիտական նվաճումների համար բարձրագույն պարգևին: Այն նաև տարբեր մասնագիտացում, կրոն և ավանդույթներ ունեցող գիտնականների միջև երկխոսության մեծ հնարավորություն է:
Ապրիլի 11-16-ն ընկած ժամանակահատվածում հնարավորություն կընձեռվի հանդիպել Նոբելյան հինգ մրցանակակիրների, լսել ինը նոբելյան զեկույց: Այս մասին տեղեկանում ենք Երևանի պետական բժշկական համալսարանից:

Пять нобелевских лауреатов выступят с лекциями в Армении
Ереванский государственный медицинский университет им. Мхитара Гераци 11-16 апреля организует беспрецедентное мероприятие: участие в нем примут 5 нобелевских лауреатов. Они выступят с лекциями по биохимии, физике и медицине, сообщает Panorama.am.
Так, с лекциями выступят биолог Аарон Чехановер (Израиль), химик Ада Йонат (Израиль), нобелевский лауреат по химии Дан Шехтман (Израиль), лауреат Нобелевской премии в области физиологии и медицины Джон Робин Уоррен (Австралия) и химик Эйити Нэгиси (Япония).
Они в течение 3 дней выступят с лекциями, представляя открытия лауреатов Нобелевской премии, а также научные достижения, сообщает пресс-служба университета.
Указывается, что это беспрецедентная возможность увидеть и услышать то, что изменило мир. Это также возможность для научного диалога между лицами, являющимися носителями различных культур и традиций, представляющими разные научные школы.