Հրամանագիր Արցախի Հանրապետության հռչակման 25-րդ տարեդարձի տոնակատարության մասին
Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 9-ին ստորագրել է հրամանագիր Արցախի Հանրապետության հռչակման 25-րդ տարեդարձի տոնակատարության մասին:
Համաձայն հրամանագրի` ստեղծվել է Արցախի Հանրապետության հռչակման 25-րդ տարեդարձի տոնակատարության կազմակերպման եւ համակարգման պետական հանձնաժողով, որին հանձնարարվել է մեկամսյա ժամկետում քննարկել ու հաստատել տոնական միջոցառումների համալիր ծրագիրը:
Ըստ հրամանագրի` հաստատվել է նաեւ պետական հանձնաժողովի անհատական կազմը՝ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի եւ վարչապետ Արայիկ Հարությունյանի համանախագահությամբ:

Указ о праздновании 25-летия провозглашения Республики Арцах
9 февраля президент Бако Саакян подписал указ о праздновании 25-летия провозглашения Республики Арцах, сообщает пресс-служба президента НКР.
Согласно указу, создана государственная комиссия по организации и координации празднования 25-летия провозглашения Республики Арцах, которой поручено в месячный срок обсудить и утвердить комплексную программу праздничных мероприятий.
В соответствии с указом утвержден также состав государственной комиссии, возглавляемой председателем Национального собрания Ашотом Гуляном и премьер-министром Араиком Арутюняном.