Սահմանին արձանագրվել է լարվածության նկատելի աճ. հակառակորդի ակտիվությունը ճնշելու համար ձեռնարկել են պատժիչ միջոցառումներ
Փետրվարի 11-ին և լույս 12-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին արձանագրվել է լարվածության նկատելի աճ:
Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, 60 միլիմետրանոց ականանետից /10 արկ/, ՌՊԳ-7 /8 արկ/, ՀԱՆ-17 /3 արկ/, ՀՀՆ-9 /1 արկ/ և ԳՊ-25 /6 արկ/ տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 4500 կրակոց:
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ձեռնարկել են պատժիչ միջոցառումներ և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

НКР: ситуация на передовой обострилась
Накануне, 11 февраля, и в ночь на 12 февраля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил зарегистрирован заметный рост уровня напряженности, сообщает пресс-служба миниобороны НКР.
Согласно информации, за указанный период ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра, 60-миллиметрового миномета (10 снарядов), гранатометов типа РПГ-7 (8 снарядов), АГС-17 (3 снаряда), СПГ-9 (1 снаряд) и ГП-25 (6 снарядов) произвели в направлении армянских позиций свыше 4500 выстрелов.
Отмечается также, что передовые подразделения Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики для подавления наступательной активности противника предприняли карательные меры, продолжив с уверенностью нести боевое дежурство.