Սահմանին արձանագրվել է լարվածության նկատելի աճ. հակառակորդի ակտիվությունը ճնշելու համար ձեռնարկել են պատժիչ միջոցառումներ
Փետրվարի 11-ին և լույս 12-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին արձանագրվել է լարվածության նկատելի աճ:
Նշված ժամանակահատվածում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, 60 միլիմետրանոց ականանետից /10 արկ/, ՌՊԳ-7 /8 արկ/, ՀԱՆ-17 /3 արկ/, ՀՀՆ-9 /1 արկ/ և ԳՊ-25 /6 արկ/ տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 4500 կրակոց:
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ձեռնարկել են պատժիչ միջոցառումներ և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

On February 11, and on the night of February 12 on NKR-Azerbaijani border increase in the level of tension was recorded, the press service of the NKR Ministry of Defense reports.
According to information, during this period the Azerbaijani Armed Forces with small arms of various calibers - 60-millimeter mortars, grenade type RPG-7, AGS-17, SPG-9 and GP -25 fired over 4,500 shots in the direction of Armenian positions.
It is also noted that the frontline units of the Defense Army of the Nagorno-Karabakh Republic, to suppress the activity of opponent's offensive, took punitive measures, continuing with confidence to carry on combat duty.