Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց Վիկտորիա Նուլանդին
Փետրվարի 13-ին Մյունխենում արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների պետքարտուղարի տեղակալ Վիկտորիա Նուլանդին:
Զրուցակիցները գոհունակություն հայտնեցին երկկողմ հարաբերությունների բարձր մակարդակի կապակցությամբ, կարևորեցին վերջին տարիներին Հայաստանի և Միացյալ Նահանգների միջև բարեկամական գործընկերության ամրապնդմանն ուղղված քայլերը։ Էդվարդ Նալբանդյանը և Վիկտորիա Նուլանդը մտքեր փոխանակեցին տարբեր ոլորտներում փոխգործակցության հետագա զարգացման ուղիների շուրջ։
Հայաստանի արտգործնախարարը և ԱՄՆ պետքարտուղարի տեղակալն անդրադարձան տարածաշրջանային և միջազգային հրատապ խնդիրների:

Налбандян и Нуланд обсудили в Мюнхене карабахский конфликт
Сегодня в Мюнхене министр иностранных дел Эдвард Налбандян встретился с заместителем госсекретаря Соединенных Штатов Америки Викторией Нуланд, сообщает пресс-служба МИД Армении.
Собеседники выразили удовлетворение в связи с высоким уровнем двусторонних отношений, отметили важность шагов, направленных на укрепление дружественного партнерства между Арменией и Соединенными Штатами в последние годы. Эдвард Налбандян и Виктория Нуланд обменялись мнениями вокруг путей дальнейшего развития взаимодействия в различных сферах.
Министр иностранных дел Армении и заместитель госсекретаря США коснулись актуальных региональных и международных вопросов.