Առաջին դեպքը չէ, երբ հակառակորդն իր զինվորներին ոչխարների հետ է համեմատում. ԼՂՀ ՊՆ
Մարտի 8-ին և լույս 9-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 850 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիարժեք վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:
Հրաժարվելով ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների կողմից առաջ քաշված վստահության ներդրման միջոցառումներից, ադրբեջանական կողմը ոչ միայն շարունակում է միտումնավոր սրել իրադրությունն առաջնային գծում, այլև ապատեղեկատվություն է տարածում, թե իբր հայկական ուժերը կրակ են բացում խաղաղ բնակիչների ուղղությամբ և նույնիսկ «վտանգ են տեսնում ոչխարների հոտի մեջ»:
ԼՂՀ պաշտպանության բանակի մամուլի ծառայությունը հայտարարում է, որ հարգանքով է վերաբերվում Ադրբեջանի խաղաղ բնակչությանը, որը շուրջ 20 տարի ստիպված է իր ուսերի վրա կրել Ալիևների ռեժիմի ծանր բեռը: Իսկ ինչ վերաբերում է ոչխարների հոտին, ապա սա առաջին դեպքը չէ, երբ հակառակորդ երկիրն իր զինվորներին ոչխարների հետ է համեմատում, ինչի վերաբերյալ համացանցում կան համապատասխան ձայնագրություններ:

На линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил 8 марта и в ночь на 9 марта ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра произвели в направлении армянских позиций свыше 850 выстрелов, сообщает Panorama.am со ссылкой на пресс-службу минобороны НКР.
Передовые подразделения Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики сохраняют полноценный контроль на передовой и продолжают с уверенностью выполнять поставленную перед собой боевую задачу.
"Отказываясь от внедрения предложенных сопредседателями Минской группы ОБСЕ механизмов доверия, азербайджанская сторона не только продолжает умышленно обострять ситуацию на передовой, но и распространяет дезинформацию о том, якобы армянские силы открывают огонь в направлении мирных жителей и даже "видят угрозу в стаде баранов".
Пресс-служба АО НКР заявляет, что с уважением относится к мирному населению Азербайджана, которое порядка 20 лет вынуждено нести на своих плечах тяжелое бремя Алиевского режима. Что же касается стада баранов, то это не первый случай, когда Азербайджан сравнивает своих солдат с баранами, о чем в сети есть соответствующие записи", – говорится в сообщении.