Առաջին դեպքը չէ, երբ հակառակորդն իր զինվորներին ոչխարների հետ է համեմատում. ԼՂՀ ՊՆ
Մարտի 8-ին և լույս 9-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 850 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիարժեք վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:
Հրաժարվելով ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների կողմից առաջ քաշված վստահության ներդրման միջոցառումներից, ադրբեջանական կողմը ոչ միայն շարունակում է միտումնավոր սրել իրադրությունն առաջնային գծում, այլև ապատեղեկատվություն է տարածում, թե իբր հայկական ուժերը կրակ են բացում խաղաղ բնակիչների ուղղությամբ և նույնիսկ «վտանգ են տեսնում ոչխարների հոտի մեջ»:
ԼՂՀ պաշտպանության բանակի մամուլի ծառայությունը հայտարարում է, որ հարգանքով է վերաբերվում Ադրբեջանի խաղաղ բնակչությանը, որը շուրջ 20 տարի ստիպված է իր ուսերի վրա կրել Ալիևների ռեժիմի ծանր բեռը: Իսկ ինչ վերաբերում է ոչխարների հոտին, ապա սա առաջին դեպքը չէ, երբ հակառակորդ երկիրն իր զինվորներին ոչխարների հետ է համեմատում, ինչի վերաբերյալ համացանցում կան համապատասխան ձայնագրություններ:

NKR MoD: It is not the First Time Azerbaijan Compares Its Soldiers with Sheep
On the line of contact between Karabakh and Azerbaijani forces on March 8, and on the night of March 9, Azerbaijani Armed Forces with small arms of various calibres fired over 850 shots in the direction of Armenian positions, Panorama.am reports quoting the press service of the NKR Ministry of Defense.
The advanced units of NKR Defense Army retain full control at the forefront and continue to confidently implement the combat mission set before them.
"Rejecting the implementation of confidence-building mechanisms proposed by the Co-Chairs of the OSCE Minsk Group, the Azerbaijani side not only continues to deliberately escalate the situation on the front line, but also spreads misinformation that the Armenian forces opened fire in the direction of civilians and even "feel threatened by a herd of sheep."
The Press Service of NKR Defense Ministry declares that respects the peaceful Azerbaijani population, which is about 20 years forced to carry on its shoulders the heavy burden of the Aliyev regime. As for the flock of sheep, it is not the first time that Azerbaijan compares its soldiers with sheep, about which there are appropriate records," the statement said.