ՄԱԿ-ը դադարեցնում է մարդասիրական օգնության մատակարարումները Սիրիա
ՄԱԿ-ը ստիպված է դադարեցնել մարդասիրական օգնության մատակարարումը պաշարված սիրիական քաղաքներ՝ երկրում վտանգավոր իրավիճակի պատճառով։ Այս մասին հայտարարել է համաշխարհային կազմակերպության գլխավոր քարտուղարի պաշտոնական ներկայացուցիչ Ստեֆան Դյուժարիկը։
«Ցավոք սրտի, ավտոշարասյուները, որոնք ծրագրված էին Մադայայի, Զաբադանիի, Ֆուայի և Կեֆրաիի համար, հարկադրաբար կանգնեցվել են անվտանգության նկատառումներով։ Մատակարարման ծրագրերը կվերանայվեն, երբ անվտանգության ոլորտում իրավիճակը թույլ տա»,- ասել է Դյուժարիկը։
ՄԱԿ-ի մարդասիրական կազմակերպությունները հունվարից` Սիրիայի կառավարությունից թույլտվություն ստանալուց հետո, սկսել էին սննդամթերքի և դեղորայքի մատակարարումներ իրականացնել պաշարված քաղաքներ։
Տարեսկզբից մոտ 238 հազար սիրիացի պարենային և բժշկական օգնություն է ստացել։ Սակայն ՄԱԿ-ի գնահատականներով՝ այդ շրջաններում ապրում է ավելի քան 4.6 մլն մարդ։

For the First Time Artsakh Carried Out Observation Mission in European Elections
The spokesman of the Artsakh "Free Motherland" Party Vahram Poghosyan with the invitation of "Alternative for Germany" party has carried out an observation mission in the state elections in Germany – in Baden-Württemberg, the press service of "Free Motherland" reports.
During the visit Poghosyan was also received by a member of the community in the Municipality of Stuttgart, Baden-Württemberg regional parliament deputy, "Alternative for Germany" board member Heinrich Fishner.
It should be noted that this is the first time Artsakh is carrying out observation mission in the European elections.