Քիմ Քարդաշյանը հատնվել է աշխարհի ամենաազդեցիկ միլենիալների ցուցակում
Քիմ Քարդաշյանը ընդգրկվել է աշխարհի ամենաազդեցիկ միլենիալների (20-35 տարեկան երիտասարդներ) ցուցակը, որը կազմել է բրիտանական The Guardian պարբերականը:
Ցուցակը գլխավորել է Հյուսիսային Կորեայի 33-ամյա առաջնորդ Կիմ Չեն Ինը: Ցուցակի երկրորդ և երրորդ տեղերը զբաղեցրել են Facebook-ի 31-ամյա հիմնադիր Մարկ Ցուկերբերգը և 22-ամյա երգիչ Ջասթին Բիբերը:
Ցուցակում ընդգրկվել են նաև՝ Սաուդյան Արաբիայի 30-ամյա պաշտպանության նախարար Մուհամմադ բեն Սալմանը, 34-ամյա երգչուհի Բեյոնսեն, 29-ամյա երգչուհի Լեդի Գագան:
Ցուցակին կից տեքստում նշվում է, որ թոփ-ցանկում ներառվել են «միլենիալներ, որոնք զգալիորեն փոխել են աշխարհի պատկերը՝ այնտեղ իրենց հարաբերականորեն կարճաժամկետ գոյության ընթացքում»:

Ким Кардашян попала в список самых влиятельных в мире миллениалов
Ким Кардашян вошла в рейтинг самых влиятельных в мире миллениалов (молодых людей в возрасте от 20 до 35 лет), составленный британским изданием The Guardian, сообщает lenta.ru.
Рейтинг самых влиятельных в мире миллениалов возглавил 33-летний лидер КНДР Ким Чен Ын. Соответствующий топ-лист газета опубликовала во вторник, 15 марта 2016 года.
Второе и третье место в списке заняли 31-летний основатель Facebook Марк Цукерберг и 22-летний певец Джастин Бибер.
Также в рейтинге оказались 30-летний министр обороны Саудовской Аравии Мухаммад бен Салман, 34-летняя певица Бейонсе, 35-летняя американская телезвезда Ким Кардашян, 29-летняя певица Леди Гага.
Издание не руководствовалось при формировании списка какой-либо методологией. Однако в сопровождающем рейтинг тексте объясняется, что в топ-лист были включены "миллениалы, которые значительно изменили картину мира за относительно короткий срок своего существования в нем".