Լավրով. Թուրքիան սպառնում է Իրաքի և Սիրիայի տարածքային ամբողջականությանը
Մոսկվայում կայացած ճեպազրույցի ժամանակ ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը, հայտարարել է, որ Թուրքիան խախտում է հարևան Իրաքի և Սիրիայի ինքնիշխանությունն ու տարածքային ամբողջականությունը, հայտնում է Sputnik News-ը:
«Իհարկե, դա սարսափելի է, երբ ինչ-որ բան (մարդու իրավունքների խախտում) է տեղի ունենում ներքին հակամարտությունների շրջանակներում: Բայց պակաս լուրջ չեն դեպքերը, երբ նման բան է տեղի ունենում այլ պետությունների ինքնիշխանության և տարածքային ամբողջականության խախտման հետ»,- նշել է Լավրովը:
«Ցավոք, Թուրքիային դա նույնպես բնորոշ է: Մենք գիտենք, թե ինչ է տեղի ունենում Իրաքի տարածքում թուրքական զինված ուժերի գործողությունների ժամանակ, ինչ է տեղի ունենում թուրքական տարածքից Սիրիայում քրդական ապստամբության դիրքերը գնդակոծելու ժամանակ»,- հավելել է Ռուսաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը:

Lavrov: Turkey Violates Territorial Integrity of Iraq and Syria
During a joint press conference in Moscow with Egyptian Foreign Minister Sameh Shoukry, Russian Foreign Minister declared  that Turkey violated the sovereignty and territorial integrity of neighboring Iraq and Syria, Sputnik News reports.
"Of course it’s horrible when something happens (violations of human rights]) during an internal conflict, but it’s no less serious when something like this happens with violations in the sovereignty and territorial integrity of other states,"  Lavrov noted.
"Unfortunately, Turkey also figures in in this context. We know what’s happening in the actions of the Turkish Armed Forces in the territory of Iraq, and what is going on with shelling positions of Kurdish," Lavrov added.