Մարտի 17-ին և լույս 18-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 600 կրակոց:
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները ճնշելու համար դիմել են թիրախային պատժիչ գործողությունների:
Մարտի 17-ին՝ ժամը 17:30-ի սահմաններում, ՊԲ հարավային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, զենքի օգտագործման կանոնների խախտման արդյունքում, մահացու վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1997թ. ծնված Հովհաննես Ռազմիկի Հարությունյանը:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում մահացած զինծառայողի ընտանիքի անդամներին,հարազատներին և ծառայակիցներին:

NKR: Soldier Died as a Result of Violating the Rules for Using Weapons
As a result of violation of the rules for using weapons a soldier of NKR Defense Army, Hovhannes Harutyunyan, born in 1997, died, the press service of Defense Ministry of Nagorno-Karabakh Republic informs.
The incident occurred on the eve, at about 5:30 p.m. on the defensive parts of one of the military units deployed in the southern direction of the contact line, Novosti-Armenia reports.
Investigation is underway to determine the circumstances of the incident.
NKR Defense Army shares the grief of the irreparable loss and conveys its support to the soldier’s family, relatives and fellow soldiers