ԱՄՆ-ը նախազգուշացրել է Եվրոպայում նոր ահաբեկչությունների բարձր հավանականության մասին
Պետդեպարտամենտը ԱՄՆ քաղաքացիներին նախազգուշացրել է Եվրոպայում ահաբեկչության նոր սպառնալիքների մասին:
«Ահաբեկչական խմբավորումները կարճաժամկետ հեռանկարում շարունակում են ծրագրել հարձակումներ ողջ Եվրոպայով: Նրանց թիրախներն են սպորտային միջոցառումները, զբոսաշրջային վայրերը, ռեստորաններն ու տրանսպորտը»,- ասվում է ԱՄՆ-ի արտաքին քաղաքական գերատեսչության տարածած հաղորդագրությունում։
ԱՄՆ քաղաքացիներին կոչ է արվում Եվրոպա ուղևորությունների ժամանակ խուսափել մարդաշատ վայրերից և հատկապես զգոնություն ցուցաբերել կրոնական տոների ժամանակ:

Госдеп предупредил об угрозе новых терактов в Европе
Государственный департамент предупредил граждан США после серии взрывов в Брюсселе об угрозе новых терактов в Европе, сообщает lenta.ru со ссылкой на Reuters.
"Террористические группировки продолжают планировать совершение в краткосрочной перспективе атак по всей Европе, их целью являются спортивные мероприятия, туристические достопримечательности, рестораны и транспорт", — говорится в заявлении внешнеполитического ведомства США.
Госдеп призвал граждан США избегать во время пребывания в Европе мест массового скопления людей и быть бдительными при поездках на общественном транспорте и посещении общественных мест. Особую осторожность путешественникам рекомендовано проявлять во время проведения религиозных праздников и фестивалей.