Հակառակորդը Արցախի ուղղությամբ կիրառել է ականանետ և նռնականետ
Մարտի 24-ին և լույս 25-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1200 կրակոց:
Սահմանի հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (22 արկ) և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (2 արկ):
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտականհերթապահություն:

По оперативным данным, накануне, 24 марта, и в ночь на 25 марта на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра произвели в направлении армянских позиций свыше 1200 выстрелов, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
Кроме того, в северо-восточном направлении линии соприкосновения противник применил 60 мм миномет (22 снаряда) и гранатомет типа АГС-17 (2 снаряда).
Отмечается, что передовые подразделения Армии обороны НКР владеют оперативной обстановкой и продолжают с уверенностью выполнять поставленную перед собой боевую задачу.