Ռուսաստանը պատրաստ չէ Թուրքիայի հետ որևէ շփման. Պեսկով
Ռուսաստանը ներկա պահին պատրաստ չէ Թուրքիայի հետ որևէ շփման: Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը:
«Դժբախտություն է տեղի ունեցել և ցավոք սրտի, այդ դժբախտությունը տեխնածին է: Դրա հեղինակը Անկարան է, և միայն նա կարող է նվազագույնի հասցնել դրա հետևանքները: Այժմ Ռուսաստանն ընդհանրապես պատրաստ չէ թուրքական կողմի հետ որևէ շփման», - նշել է Պեսկովը:
Ռուսաստանի և Թուրքիայի միջև հարաբերությունները խիստ բարդացել են 2015 թվականի նոյեմբերի 24-ին Անկարայի կողմից Սիրիայում ռուսական ռազմական ինքնաթիռի կործանման պատճառով:

Песков: Россия не готова к каким-либо контактам с Турцией
Россия не готова сегодня к каким-либо контактам с Турцией, усилия для нормализации отношений должна предпринимать Анкара. Об этом сообщает Интерфакс со ссылкой на Кремль
"Произошла беда, и, к сожалению, эта беда руковотворная. Автором этой беды была Анкара, и только она может минимизировать ее последствия. Сейчас Россия вообще не готова ни на какие контакты с турецкой стороной", - отметил пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков.
"Об этом не может быть и речи, пока Анкара не сделает того, что подобает сделать в такой ситуации", - заявил Песков.