ԱՄՆ-ը 20 մլն դոլար է հատկացրել ԵՄ-ին՝ միգրացիոն ճգնաժամի հաղթահարման համար
ԱՄՆ-ը 20 մլն դոլար է հատկացրել Եվրոպայում միգրացիոն ճգնաժամի հաղթահարման համար։  Այս մասին ասվում է Պետդեպի հայտարարության մեջ։
Ինչպես ասվում է հայտարարության մեջ՝ միջոցները թույլ կտան անհետաձգելի և կենսական կարևոր օգնություն ցուցաբերել փախստականներին ու ներգաղթյալներին, աջակցել ընդունման և կառավարման պատշաճ ընթացակարգի ստեղծմանն, ուժեղացնել պաշտպանության մոնիթորինգն, օժանդակել նոր հայտեր գրանցող ու նույնականացնող մարմիններին և այլն։
Նշվում է, որ օգնությունը կհատկացվի որպես հավելում արդեն տրամադրված 44 մլն դոլարի, որ ԱՄՆ-ը փոխանցել էր միգրացիոն ճգնաժամի սկզբում՝ անցած տարի։

The US to Allocate $ 20 million to Europe
The US has allocated $ 20 million to overcome the migration crisis in Europe. This is stated in the statement of the US State Department, "Correspondent" reports.
The money will be allocated in addition to the already allocated $ 44 million that the United States has given since the beginning of the migration crisis in the past year.
According to the statement, the money will allow to provide immediate and life-saving assistance to refugees and migrants, to support the establishment of adequate procedures for their reception and management, strengthen protection monitoring, help authorities in the identification and registration of new arrivals, to intensify consultations for newcomers, etc.