ՊԲ առաջապահ զորամասեր ճնշել են հակառակորդի ակտիվությունը. ԼՂՀ ՊՆ
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան  գործողությունների արդյունքում՝ հակառակորդը մարտի 26-ին հաջորդող երկու օրերի ընթացքում ձեռնպահ է մնացել խոշոր տրամաչափի հրետանային միջոցների օգտագործումից, տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հիշեցնենք, մարտի 26-ին հակառակորդը TR-107 տիպի հրթիռահրետանային կայանքներից սահմանի հարավարևելյան ուղղությամբ՝ 5 կմ խորությամբ, արձակել է 45 արկ, իսկ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ՝ կիրառել է 60 (33 արկ) և 82 (4 արկ) միլիմետրանոց ականանետեր:
Մարտի 27-ին և 28-ին ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին, հիմնականում հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 3200 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

В воскресенье, 27 марта, и 28 марта на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил ВС Азербайджана в основном из стрелкового оружия различного калибра произвели в направлении армянских позиций свыше 3200 выстрелов. Как передает Panorama.am, об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
"Подразделения Армии обороны НКР сохраняют полноценный контроль на передовой и продолжают с уверенностью выполнять поставленную перед собой боевую задачу", – говорится в сообщении.
Напоминается также, что 26 марта в юго-восточном направлении линии соприкосновения, 5 км вглубь, противник из реактивных ракетно-артиллерийских установок типа TR-107 выпустил 45 снарядов. Кроме того, в северо-восточном направлении линии соприкосновения противник применил 60-и и 82-миллиметровые минометы. В результате предпринятых передовыми подразделениями Армии обороны НКР ответных действий противник последующие 2 дня воздерживался от применения крупнокалиберных артиллерийских средств.