Պան Գի Մունն ապրիլի վերջին կարող է այցելել Հայաստան
ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Պան Գի Մունն ապրիլի վերջին նախատեսում է պաշտոնական այցով ժամանել Հայաստան, Վրաստան և Ադրբեջան: Այս մասին ТАСС-ին հայտնել է համաշխարհային կազմակերպությունում աղբյուրը:
«Ես չեմ կարող նշել հստակ ժամկետներ, սակայն այցը կկայանա ՄԱԿ-ում Կլիմայի վերաբերյալ Փարիզյան համաձայնագրի ստորագրումից հետո», - նշել է գործակալության աղբյուրը:
ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի պաշտոնական ներկայացուցիչ Ստեֆան Դյուժարիկն այս տեղեկությունը ո՛չ հաստատել է, ո՛չ էլ հերքել: «Մենք չենք կարող հաստատել դա, սակայն ես հույս ունեմ, որ շուտով մենք ինչ-որ բան կունենանք ասելու այդ կապակցությամբ», - ասել է նա:

Пан Ги Мун в конце апреля планирует посетить Армению
Генеральный секретарь ООН Пан Ги Мун в конце апреля планирует впервые посетить с официальным визитом Азербайджан и Армению, а также во второй раз побывать в Грузии. Об этом заявил ТАСС источник в секретариате всемирной организации.
"Я не могу назвать точных дат, но поездка состоится вскоре после церемонии подписания в ООН Парижского соглашения по климату", - сказал собеседник агентства.
Официальный представитель генсека ООН Стефан Дюжаррик в четверг не подтвердил, но и не опроверг информацию о предстоящем визите. "Мы не можем подтвердить это, но я надеюсь, что скоро у нас будет, что сказать на этот счет", - сказал он.