Պան Գի Մունն ապրիլի վերջին կարող է այցելել Հայաստան
ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Պան Գի Մունն ապրիլի վերջին նախատեսում է պաշտոնական այցով ժամանել Հայաստան, Վրաստան և Ադրբեջան: Այս մասին ТАСС-ին հայտնել է համաշխարհային կազմակերպությունում աղբյուրը:
«Ես չեմ կարող նշել հստակ ժամկետներ, սակայն այցը կկայանա ՄԱԿ-ում Կլիմայի վերաբերյալ Փարիզյան համաձայնագրի ստորագրումից հետո», - նշել է գործակալության աղբյուրը:
ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի պաշտոնական ներկայացուցիչ Ստեֆան Դյուժարիկն այս տեղեկությունը ո՛չ հաստատել է, ո՛չ էլ հերքել: «Մենք չենք կարող հաստատել դա, սակայն ես հույս ունեմ, որ շուտով մենք ինչ-որ բան կունենանք ասելու այդ կապակցությամբ», - ասել է նա:

UN Secretary-General to Visit Armenia
UN Secretary-General Ban Ki-moon plans to make his first official visit to Azerbaijan and Armenia and a second visit to Georgia at the end of April, Pablic Radio of Armenia reports citing to N sources. .
Although the concrete dates of the meeting are not known, the trip is to be made shortly after the signing ceremony for the Paris Agreement convened by Ban Ki-moon on April 22.
According to the same source, the UN Secretary-General’s spokesman Stephane Dujarric neither confirmed nor denied the information on Thursday.