Պան Գի Մունն Ադրբեջանում կքննարկի ղարաբաղյան հիմնահարցը
ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Պան Գի Մունը Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ կքննարկի Ղարաբաղյան հակամարտության հարցը: Այս մասին Sputnik լրատվական գործակալության հայտարարել է Ադրբեջանում ՄԱԿ-ի ներկայացուցչության՝ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Ռուսլան Իսմաիլզադեն:
Նրա խոսքով՝ զրույցի ժամանակ կարող է քննարկվել նաև տարածաշրջանի կայուն զարգացման հարցը: Ապրիլի 25-27-ը Բաքվում տեղի է ունենալու ՄԱԿ-ի քաղաքակրթությունների դաշինքի Գլոբալ ֆորումը, որին մասնակցելու է նաև Պան Գի Մունը:
Իսմաիլզադեն հայտարարել է, որ դեռ հայտնի չէ Պան Գի Մունի ադրբեջանական այցի ստույգ ժամկետը: Հայտնի է, որ Պան Գի Մունն այցելելու է Հայաստան, Վրաստան և Ադրբեջան:

Пан Ги Мун обсудит в Баку карабахский конфликт
Генеральный секретарь Организации объединенных наций Пан Ги Мун обсудит с президентом Ильхамом Алиевым карабахский конфликт. Об этом Sputnik сообщил глава отдела по связям с общественностью Представительства ООН в Азербайджане Руслан Исмаилзаде.
По его словам, во время беседы, возможно, будет также затронут вопрос устойчивого развития в регионе.
С 25 по 27 апреля текущего года в Баку состоится VII Глобальный форум Альянса цивилизаций ООН. Известно, что на форуме запланировано участие генсека ООН Пан Ги Муна.