ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը կժամանի Երևան
Ապրիլի 14-15-ը աշխատանքային այցով Հայաստան կժամանի ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան, տեղեկացնում է կազմակերպության մամուլի ծառայությունը:
Այցի ընթացքում Բորդյուժան հանդիպումներ կունենա ՀՀ նախագահ, Հավաքական անվտանգության խորհրդի նախագահ Սերժ Սարգսյանի և պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի հետ:
Նշվում է, որ Բորդյուժան այցի ընթացքում կտեղեկացնի հունիս-հուլիս ամիսներին Երևանում ծրագրված կառույցի կանոնադրական մարմինների՝ ԱԳ նախարարների, պաշտպանության նախարարների խորհուրդների, Անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների հանձնաժողովների նիստերի անցկացման նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքի մասին, ինչպես նաև կզեկուցի կազմակերպության ընթացիկ գործունեության և Հավաքական անվտանգության խորհրդի նախորդ երկու նիստերի որոշումների իրականացման ընթացքի մասին:

Bordyuzha to Discuss the Situation the Caucasus Region in Armenia
The working visit of the Secretary-General of Collective Security Treaty Organization Nikolai Bordyuzha to Armenia will take place on April 14-15, the press service of the CSTO reports.
During the visit, Nikolai Bordyuzha will meet with Armenian President, Chairman of the Collective Security Council Serzh Sargsyan and the Defense Minister, the Chairman of the CSTO Defence Ministers Council Seyran Ohanyan.
During his visit the situation in the Caucasus region, which sharply deteriorated in early April, will be discussed.