ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը կժամանի Երևան
Ապրիլի 14-15-ը աշխատանքային այցով Հայաստան կժամանի ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան, տեղեկացնում է կազմակերպության մամուլի ծառայությունը:
Այցի ընթացքում Բորդյուժան հանդիպումներ կունենա ՀՀ նախագահ, Հավաքական անվտանգության խորհրդի նախագահ Սերժ Սարգսյանի և պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի հետ:
Նշվում է, որ Բորդյուժան այցի ընթացքում կտեղեկացնի հունիս-հուլիս ամիսներին Երևանում ծրագրված կառույցի կանոնադրական մարմինների՝ ԱԳ նախարարների, պաշտպանության նախարարների խորհուրդների, Անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների հանձնաժողովների նիստերի անցկացման նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքի մասին, ինչպես նաև կզեկուցի կազմակերպության ընթացիկ գործունեության և Հավաքական անվտանգության խորհրդի նախորդ երկու նիստերի որոշումների իրականացման ընթացքի մասին:

Генсек ОДКБ едет в Армению
Рабочая поездка Генерального секретаря Организации Договора о коллективной безопасности Николая Бордюжи в Республику Армения состоится 14-15 апреля, сообщает пресс-служба ОДКБ.
В ходе визита Николай Бордюжа встретится с президентом Армении, председателем Совета коллективной безопасности Сержем Саргсяном и Министром обороны, председателем СМО ОДКБ Сейраном Оганяном.
Генеральный секретарь ОДКБ проинформирует о ходе подготовке к заседаниям уставных органов Организации – Совета министров иностранных дел, Совета министров обороны и Комитета секретарей советов безопасности, которые запланированы на июнь-июль в Ереване, доложит о текущей деятельности Организации и выполнении Плана реализации решений сентябрьской и декабрьской (2015 г.) сессий Совета коллективной безопасности.