Դավութօլուն սպառնում է Եվրամիությանը
Թուրքիայի վարչապետ Ահմեթ Դավութօլուն հայտարարել է, որ եթե Եվրամիությունը չկատարի միգրացիոն համաձայնագրով իր խոստոմները, ապա Անկարան կչեղարկի պայմանավորվածութունները, փոխանցում է Корреспондент-ը:
«Ես ԵՄ համար հնարավորություններ չեմ տեսնում հետ նահանջել այն բանից հետո, երբ մենք այդքան հեռու ենք գնացել», - հայտարարել է Դավութօլուն:
Դավութօղլուն ավելի վաղ հայտնել էր, որ ԵՄ-ի Թուրքիայի միջև առանց վիզայի ռեժիմ կհաստատվի մինչև այս տարվա հունիսի վերջը, սակայն հայտնի է դարձել, որ եվրամիությունը մտածում է վիզային ռեժիմի չեղարկման սահմանափակումների մասին:

Турция грозит ЕС отменой сделки по беженцам
Турецкий премьер-министр Ахмет Давутоглу заявил, что Анкара не будет соблюдать условия соглашения о мигрантах с ЕС, если союз не выполнит свое обещание о введении безвизового режима, сообщает "Корреспондент".
"Я не вижу много возможностей для ЕС, чтобы отступить назад после того, как мы зашли так далеко", - заявил Давутоглу.
Ранее он заявил, что введение безвизового режима между ЕС и Турцией состоится до конца июня этого года, однако Евросоюз продумывает ограничительные условия для отмены визового режима с Турцией.