«Ղարաբաղը Հռոմն է. իմացե՛ք, նրանք դիմանում են». Դենիս Դվորնիկով
«Ես շփվել եմ Լեռնային Ղարաբաղի բնակիչների հետ: Նրանք, Իհարկե, մեծ հերոսներ են, հատկապես կանայք, երեխաները, ուսանողները: Իսկ նրանք, ովքեր տեսել են, թե ինչ է եղել 25 տարի առաջ, ընդհանրապես հսկաներ են: Դա Հռոմն է: Իմացեք՝ նրանք դիմանում են: Չնայած այն հանգամանքին, որ հերթական անգամ թռավ եկավ անօդաչու սարքը, իսկ Արցախի դիրքերում անընդհատ կրակոցներ են հնչում: «Մեր չեզոք» մեկնաբաններն ու փորձագետները, իհարկե, դա չեն նկատում, իսկ լրատվական խմբագիրները չեն ցանկանում այլևս անհանգստացնել մարդկանց, չէ որ հստակ հայտարարվել է՝ «հակամարտության թեժ փուլն արդեն դադարել է!»:
Մարդիկ Արցախում տագնապով մտածում են մայիսի 9-ի մասին, որը հատուկ օր է Հանրապետության պատմության մեջ, և որը որոշ մարդիկ ամեն գնով կուզենան փչացնել: Բայց արցախցիները կգոյատևեն, նրանք կհաղթեն, թեև շատ հոգնեցին արդեն այս ապրիլյան արկածներից: Մենք պետք է այնպես անենք, որ այս ժողովուրդը զգա, որ միայնակ չի: Եթե ​​կարող եք, գրեք նրանց, զանգեք: Ինձ թվում է՝ դա անհրաժեշտ է», -  Facebook-ի իր էջում գրել է   Միջազգային իրավունքի  Ռուսաստանի  ասոցիացիայի  անդամ,  լրագրող Դենիս Դվորնիկովը:

Dvornikov: Artsakh is Rome
"I keep in touch with the people of Nagorno-Karabakh. They are, of course, great heroes, especially women, young children, students. Those who are older - who saw what happened 25 years ago - are titans. This is Rome! You know they are holding, despite the fact that once again a UAV flew, and the positions of Artsakh are constantly being shelled. Our "neutral" commentators and experts, of course, do not notice this. The news editors do not want to disturb people in the streets, as it was declared "hot phase of the conflict is stopped , yeah!".
People in Artsakh anxiously think about May 9 - a special day in the history of the Republic, which some people really want to spoil. They will survive, they will beat them off, they will win, although they are very tired of this fucking April. We should make them feel that they are not alone. If possible, write them, call or send an SMS. It seems to me that it is necessary," a member of the Russian Association of International Law, journalist Denis Dvornikov wrote this on his Facebook.