ԵՄ-ում պատրաստ չեն նոր պատժամիջոցներ սահմանել Ռուսաստանի դեմ
Եվրախորհրդարանում կանաչների խմբակցության համանախագահ Ռեբեկա Հարմսը հայտարարել է, որ չարժե սպասել ԵՄ-ի կողմից Ռուսաստանի դեմ նոր պատժամիջոցների սահմանման, փոխանցում է Корреспондент-ը:
«Անկեղծ ասած՝ եթե մենք այժմ ԵՄ-ում կարողանանք պահպանել գործող պատժամիջոցները, ապա կունենանք Ռուսաստանի վրա ճնշում գործադրելու գործիքներ, և դա լավ կլինի»,- նշել է եվրապատգամավորը:
Նրա խոսքով՝ ԵՄ շատ պետություններում գոյություն ունի Ռուսաստանի դեմ նոր պատժամիջոցների սահմանման ընդդիմություն: Օրինակ՝ Գերմանիայում սոցիալ-դեմոկրատները, որոնք իշխող կոալիցիայի մաս են կազմում, պատրաստ են նորմալացնել հարաբերությունները Ռուսաստանի հետ:

В ЕС не готовы вводить новые санкции против России
Ожидать введения новых санкций ЕС против России не стоит. Об этом заявила сопредседатель фракции зеленых в Европарламенте Ребекка Хармс, передает "Корреспондент".
"Откровенно говоря, если мы в ЕС сейчас сможем сохранить санкции, которые действуют, то у нас будут инструменты давления по отношению к России - и это будет хорошо", - отметила евродепутат.
По ее словам, во многих государствах ЕС существует оппозиция введению новых санкций против России. Так, например, в Германии социал-демократы, которые входят в правящую коалицию, готовы нормализировать отношения с Россией.