Փորձագետները հերքել են EgyptAir-ի ինքնաթիռում տեղի ունեցած պայթյունի մասին լուրերը
Եգիպտոսի դատաբժշկական փորձաքննության ծառայության ղեկավար Հիշամ Աբդել Համիդը հերքել է լրատվամիջոցներում տարածված տեղեկություններն այն մասին, որ իր աշխատակիցներն իբր հայտարարել են EgyptAir-ի կործանված ինքնաթիռում պայթյունի հետքեր գտնելու մասին, հայտնում է РИА Новости-ն։
Ավելի վաղ լրատվամիջոցները հայտնել էին, որ զոհերի մամինների մնացորդների զննությունն ու փորձաքննությունը ցույց են տալիս, որ ինքնաթիռում պայթյուն է տեղի ունեցել։
Հիշեցնենք, որ EgyptAir-ի Փարիզ-Կահիրե թռիչքն իրականացնող ինքնաթիռը ռադարների տեսադաշտից անհետացել էր մայիսի 19-ի առավոտյան։ Ավելի ուշ դրա մնացորդները հայտնաբերվել էին Միջերկրական ծովում։ Ինքնաթիռի 56 ուղևորները ու անձնակազմի 10 անդամները զոհվել են։

EgyptAir Crash: Suggestions of Explosion on Board "Mere Assumptions" – Official
Egypt's head of forensics and the Justice Ministry have denied reports that the initial investigation into last week's EgyptAir crash points to an explosion on board, Euronews reports.
The MENA state news agency quoted forensics chief Hesham Abdelhamid as saying theories of a blast occurring based on the size of human remains recovered were "completely false and mere assumptions."
"Everything published about this matter is completely false, and mere assumptions that did not come from the Forensics Authority," MENA published.