Արմեն Գևորգյանը նշանակվել է Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար
Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրամանագրով այսօր Արմեն Գևորգյանը նշանակվել է ՀՀ ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար: Ինչպես տեղեկանում ենք ՀՀ նախագահի աշխատակազմի մամուլի ծառայությունից, Հանրապետության Նախագահը ՀՀ ազգային անվտանգության խորհրդի ղեկավար կազմին ներկայացրել է Խորհրդի նորանշանակ քարտուղար Արմեն Գևորգյանին, շնորհավորել և հաջողություններ մաղթել նրան:
«Արմեն Գևորգյանն ունի բավականաչափ փորձ, որպեսզի կարողանա հավուր պատշաճի կատարել ՀՀ ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարի դժվարին պարտականությունները: Կայացած գործիչ է: Նրան ես ճանաչում եմ համատեղ աշխատանքից՝ գրեթե 20 տարի և այս 20 տարիների ընթացքում չեմ հիշում մի դեպք, երբ նա դժվարանար իր պարտականությունները կատարել: Այդ ընթացքում նա առնչվել է նաև Ազգային անվտանգության խորհրդի գործունեությանը, զբաղվել է հարցերով, որոնք հենց Խորհրդի անմիջական պատասխանատվության ոլորտում են: Վստահ եմ, որ կարճ ժամանակում ձեր օժանդակությամբ նա կարողանալու է մեր հանրությանը և մեր պետությանը մեկ անգամ ևս ցույց տալ, որ Ազգային անվտանգության խորհուրդը կարևոր օղակ է մեր պետական կառավարման համակարգում: Բոլորդ շատ լավ գիտակցում եք, որ ՀՀ ազգային անվտանգության խորհուրդը խորհրդատվական մարմին է, բայց չի եղել որևէ կարևոր խնդիր, որ չքննարկվեր Խորհրդում, այնուհետև այդ քննարկման արդյունքներով որոշում չկայացվեր»,-ասել է Նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
Արմեն Գևորգյանը շնորհակալություն է հայտնել Հանրապետության Նախագահին վստահության համար և նշել, որ սա իր համար պետական համակարգում դրսևորվելու կրկնակի փորձ է: «Ես համոզված եմ, որ մեր բոլորիս համատեղ ջանքերով, իրոք, կարող ենք այնպես անել, որպեսզի բոլորի ակնկալիքներն այս կառույցից արդարացված լինեն»,-ասել է ՀՀ ԱԱԽ նորանշանակ քարտուղար Արմեն Գևորգյանը: Նշելով, որ արդեն հասցրել է ծանոթանալ իր գործընկերների մի մասի հետ և համոզված է, որ Խորհուրդը կարող կառույց է, ՀՀ ԱԱԽ քարտուղարը վստահեցրել է, որ նրանց հետ միասին կփորձի անել ամեն հնարավորը՝ պարտաճանաչորեն և բարձր որակով իրականացնելու Խորհրդի առջև դրված պարտականությունները:

Секретарем Совбеза Армении стал Армен Геворкян
Указом президента Сержа Саргсяна сегодня Армен Геворкян назначен секретарем Совета национальной безопасности РА. Президент Республики представил руководящему составу Совета национальной безопасности РА новоназначенного секретаря Армена Геворкяна, поздравил его и пожелал успехов, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
"Армен Геворкян обладает достаточным опытом, чтобы должным образом выполнять трудные обязанности секретаря Совета национальной безопасности РА. Он состоявшийся деятель. Я знаком с ним по совместной работе почти 20 лет и в течение этих 20 лет не помню ни одного случая, чтобы он испытал затруднение при выполнении своих обязанностей. За это время он имел дело также и с деятельностью Совета национальной безопасности, занимался вопросами, которые находятся как раз в сфере непосредственной ответственности Совета. Уверен, что за короткий срок при вашей помощи он сможет еще раз показать нашей общественности и нашему государству, что Совет национальной безопасности - важное звено в системе нашего государственного управления. Все вы очень хорошо осознаете, что Совет национальной безопасности - консультативный орган, но не было ни одной важной проблемы, которая бы не обсуждалась в Совете, затем на основании этого обсуждения принимались решения", - сказал президент Серж Саргсян.
Армен Геворкян выразил благодарность президенту Республики за доверие и отметил, что это для него двойной опыт проявить себя в государственной системе. "Я уверен, что общими усилиями всех нас, действительно, мы можем сделать так, чтобы ожидания всех от этой структуры были оправданы",- сказал новоназначенный секретарь СНБ РА Армен Геворкян. Отметив, что уже успел познакомиться с некоторыми из своих коллег и уверен, что Совет - способная структура, секретарь СНБ РА заверил, что вместе с ними постарается сделать всё возможное, чтобы досконально и качественно выполнять поставленные перед Советом обязанности.