Արմեն Գևորգյանը նշանակվել է Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար
Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրամանագրով այսօր Արմեն Գևորգյանը նշանակվել է ՀՀ ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար: Ինչպես տեղեկանում ենք ՀՀ նախագահի աշխատակազմի մամուլի ծառայությունից, Հանրապետության Նախագահը ՀՀ ազգային անվտանգության խորհրդի ղեկավար կազմին ներկայացրել է Խորհրդի նորանշանակ քարտուղար Արմեն Գևորգյանին, շնորհավորել և հաջողություններ մաղթել նրան:
«Արմեն Գևորգյանն ունի բավականաչափ փորձ, որպեսզի կարողանա հավուր պատշաճի կատարել ՀՀ ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարի դժվարին պարտականությունները: Կայացած գործիչ է: Նրան ես ճանաչում եմ համատեղ աշխատանքից՝ գրեթե 20 տարի և այս 20 տարիների ընթացքում չեմ հիշում մի դեպք, երբ նա դժվարանար իր պարտականությունները կատարել: Այդ ընթացքում նա առնչվել է նաև Ազգային անվտանգության խորհրդի գործունեությանը, զբաղվել է հարցերով, որոնք հենց Խորհրդի անմիջական պատասխանատվության ոլորտում են: Վստահ եմ, որ կարճ ժամանակում ձեր օժանդակությամբ նա կարողանալու է մեր հանրությանը և մեր պետությանը մեկ անգամ ևս ցույց տալ, որ Ազգային անվտանգության խորհուրդը կարևոր օղակ է մեր պետական կառավարման համակարգում: Բոլորդ շատ լավ գիտակցում եք, որ ՀՀ ազգային անվտանգության խորհուրդը խորհրդատվական մարմին է, բայց չի եղել որևէ կարևոր խնդիր, որ չքննարկվեր Խորհրդում, այնուհետև այդ քննարկման արդյունքներով որոշում չկայացվեր»,-ասել է Նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
Արմեն Գևորգյանը շնորհակալություն է հայտնել Հանրապետության Նախագահին վստահության համար և նշել, որ սա իր համար պետական համակարգում դրսևորվելու կրկնակի փորձ է: «Ես համոզված եմ, որ մեր բոլորիս համատեղ ջանքերով, իրոք, կարող ենք այնպես անել, որպեսզի բոլորի ակնկալիքներն այս կառույցից արդարացված լինեն»,-ասել է ՀՀ ԱԱԽ նորանշանակ քարտուղար Արմեն Գևորգյանը: Նշելով, որ արդեն հասցրել է ծանոթանալ իր գործընկերների մի մասի հետ և համոզված է, որ Խորհուրդը կարող կառույց է, ՀՀ ԱԱԽ քարտուղարը վստահեցրել է, որ նրանց հետ միասին կփորձի անել ամեն հնարավորը՝ պարտաճանաչորեն և բարձր որակով իրականացնելու Խորհրդի առջև դրված պարտականությունները:

Serzh Sargsyan Introduced the Newly Appointed Secretary of the National Security Council
By today’s Presidential decree, Armen Gevorkian was appointed the Secretary of the National Security Council. The President of Armenia introduced the newly appointed Secretary to the leadership of the Council, congratulated him, and wished success, the official website of President of Armenia reports.
"Armen Gevorkian possesses adequate experience to carry out properly complex duties of the Secretary of the RA National Security Council. I know him for almost twenty years, we worked together, and throughout these years I don’t recall a single instance when he would have a problem in the execution of his duties. In the process, he also contributed to the works of the NSC and was involved in the issues that had a direct relation to the NSC area of responsibility. I have no doubt that in a short period of time with your assistance he will be able to demonstrate to our society and our state that the National Security Council is an important link in our state governance structure. You are all well aware that the RA NSC is a consultative body, however every important issue is discussed in the Council and later decisions are adopted based on these discussions," said President Serzh Sargsyan.
Armen Gevorkian thanked the President of Armenia for trust and noted that this was another opportunity for him to work in the government structure. "I am confident that through our joint effort we will indeed be able to deliver on all expectations related to this structure," said the newly appointed Secretary of the RA National Security Agency Armen Gevorkian. He mentioned that he has already had a chance to meet with some of his colleagues and is confident that the Council is an able body. Armen Gevorkian assured that together with the colleagues he would do his best to perform tasks set before the NSC diligently and proficiently.