Brexit-ը Մեծ Բրիտանիային կարժենա ավելի քան 42 մլրդ դոլար
ԵՄ կազմից Մեծ Բրիտանիայի դուրս գալու (Brexit) օգտին քվեարկությունը կարժենա 42,4 մլրդ դոլար, կառավարությունը ստիպված կլինի ավելացնել հարկերը և կրճատել սոցիալակն ծրագրերի ֆինանսավորումը: Այս մասին հայտարարել է Մեծ Բրիտանիայի ֆինանսների նախարար Ջորջ Օսբորնը:
Brexit-ի որոշման դեպքում եկամտահարկի բազային դրույքաչափը կբարձրանա 2%-ով (կկազմի մինչև 22% ), ժառանգության հարկը՝ 5%-ով՝ հասնելով մինչև 45%-ի:  Բենզինի և ալկոհոլի ակցիզային հարկրերը ևս կբարձրանան 5%-ով:
ԵՄ կազմից դուրս գալու դեպքում կկրճատվեն առողջապահության, պաշտպանության, կրթության, ոստիկանության և տրանսպորտի ոլորտներում պետական ծախսերը:

Brexit обойдется Великобритании в $42,2 млрд
Глава министерства финансов Великобритании Джордж Осборн заявил, что выход из Евросоюза будет стоить стране $42,4 млрд, правительство будет вынуждено поднять налоги и урезать финансирование социальных программ, передает gazeta.ru.
Издание The Guardian сообщает, что базовая ставка подоходного налога может быть повышена на 2% (до 22%), налог на наследство - на 5% (до 45%), акцизы на бензин и алкоголь - на 5%. Государственные расходы на здравоохранение, оборону, образование, полицию и транспорт будут сокращены.