Հարավային Կորեայում ոչինչ չանելու մրցույթ է անցկացվել
Սեուլում ավելի քան 70 մարդ մասնակցել է մրցույթի, որի նպատակն է եղել 90 րոպե ոչինչ չանել, հայտնում է Vice-ը: Մասնակիցները չպետք է շեղվեն բջջային հեռախոսների, ժամացույցի ուղղությամբ, քնեն կամ խոսեն: Եթե մասնակիցները ցանկանում են խմել կամ զուգարան գնալ, նրանց թույլատրվում է զբաղվել անհրաժեշտ գործերով միայն կազմակերպիչներին զգուշացնելուց հետո` բարձրացնելով հատուկ քարտերը:
Մրցույթն անցկացնելու գաղափարը պատկանում է արվեստագետ Վուպս Յանին: Առաջին նման միջոցառումը նա կազմակերպել է 2014 թվականին: Կինն անհանգստացել է, երբ ոչ մի գործով չի զբաղվել: Այդ ժամանակ նա որոշել է, որ եթե բազմաթիվ մարդիկ ոչինչ չանեն միասին, ապա այդ գործընթացն ավելի հարմարավետ կլինի:

В Южной Корее состоялись соревнования бездельников
В Сеуле (Республика Корея) более 70 человек приняли участие в конкурсе, цель которого заключалась в том, чтобы 90 минут ничего не делать. Соревнование Space Out прошло в городском парке Ичон Ханган, сообщает lenta.ru.
Желающим победить нельзя было отвлекаться на мобильные телефоны, часы, спать или разговаривать. В случае если участники хотели пить или в туалет, им разрешалось заняться необходимыми делами только после того, как они предупредят об этом организаторов, подняв специальную карточку.
Идея провести чемпионат принадлежит художнице Вупс Ян (Woops Yang). Первый подобный конкурс она организовала в 2014 году. Женщина чувствовала сильное беспокойство, если не занималась каким-либо делом. Тогда она и посчитала, что если множество людей будут ничего не делать вместе с ней, то процесс станет более комфортным.