Բակո Սահակյանն ընդունել է ՀՀ Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարին
Նախագահ Բակո Սահակյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային անվտանգության խորհրդի նորանշանակ քարտուղար Արմեն Գևորգյանին:
Քննարկվել են անվտանգությանն առնչվող խնդիրների շուրջ հայկական երկու հանրապետությունների փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը շնորհավորել է Արմեն Գևորգյանին պատասխանատու պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ՝ նրան մաղթելով հաջողություններ և արդյունավետ աշխատանք:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Մարատ Մուսայելյանը և Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիկտոր Քոչարյանը:

NKR President and the RA National Security Secretary Discussed Security Issues
On June 21 the President of NKR Bako Sahakyan received newly-appointed National Security Secretary of the Republic of Armenia Armen Gevorgyan.
Questions relating to cooperation between the two Armenian republics around security issues were on the discussion agenda.
President Sahakyan congratulated Armen Gevorgyanon for assuming the responsible post wishing him success and productive work.
Head of the Artsakh Republic President's Office Marat Mousayelyan and secretary of the NKR Security Council Victor Kocharyan partook at the meeting.