Բակո Սահակյանն ընդունել է ՀՀ Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարին
Նախագահ Բակո Սահակյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային անվտանգության խորհրդի նորանշանակ քարտուղար Արմեն Գևորգյանին:
Քննարկվել են անվտանգությանն առնչվող խնդիրների շուրջ հայկական երկու հանրապետությունների փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը շնորհավորել է Արմեն Գևորգյանին պատասխանատու պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ՝ նրան մաղթելով հաջողություններ և արդյունավետ աշխատանք:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Մարատ Մուսայելյանը և Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիկտոր Քոչարյանը:

Президент НКР принял секретаря Совета национальной безопасности Армении
Президент Бако Саакян принял новоназначенного секретаря Совета национальной безопасности Республики Армения Армена Геворгяна, сообщает пресс-служба президента НКР.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся взаимодействия двух армянских республик в вопросах безопасности.
Поздравив Армена Геворгяна с назначением на ответственную должность, президент Саакян пожелал ему успехов и плодотворной работы.
Во встрече приняли участие руководитель Аппарата президента Республики Арцах Марат Мусаелян и секретарь Совета безопасности НКР Виктор Кочарян.