Գիշերվա բախումից հետո 34 տուժած ստանում է հիվանդանոցային բուժում. ԱՆ
Խորենացի փողոցում այս գիշեր տեղի ունեցած միջադեպի հետևանքով Երևանի բժշկական կազմակերպություններ է դիմել 51 տուժած, նրանցից 29-ը` ոստիկան։ Նրանցից 15-ն անհրաժեշտ բժշկական օգնությունը ստացել է ամբուլատոր պայմաններում։
Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ այս պահի դրությամբ, գիշերը տեղի ունեցած միջադեպի հետևանքով տարբեր վնասվածքներ ստացած 34 տուժած «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ», «Էրեբունի», «Երևան», «Արմենիա» հանրապետական բժշկական կենտրոններում, «Հերացի» թիվ 1 համալսարանական համալիրում շարունակում են հիվանդանոցային բուժումը։

В больницах Еревана остаются 34 пострадавших при столкновениях возле захваченного полка ППС
В настоящее время 34 человека, пострадавших вечером 20 июля в столкновениях около захваченного 17 июля вооруженной группой "Сасна црер" полка Патрульно-постовой службы Полиции Армении, получают стационарное лечение в медучреждениях Еревана, сообщила пресс-секретарь министерства здравоохранения Армении Анаит Айтаян.
По ее словам, число обратившихся в различные медучреждения Еревана в результате столкновений возле захваченного полка ППС составило 51 человек, 29 из них – сотрудники правоохранительных органов.
Как отметила А. Айтаян, 15 пострадавших получили необходимую медицинскую помощь в амбулаторных условиях.