Հուլիսի 22-ի լույս 23-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հրադադարի պահպանման ռեժիմը հակառակորդի կողմից խախտվել է  18 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 200 կրակոց, այդ թվում դիպուկահար հրացաններից 43 անգամ:
Հուլիսի 23-ին` ժամը 00:10-ի սահմաններում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցներից ՊԲ հարավարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում վիրավորում է ստացել պայմանագրային զինծառայող, 1991թ. ծնված Մհեր Վանիկի Զիլոյանը:
Վիրավորում ստացած զինծառայողն անմիջապես տեղափոխվել է զինվորական հոսպիտալ, նրա վիճակը գնահատվում է բավարար: Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

Overnight July 22-23 the opponent violated ceasefire regime 18 times on Karabakh-Azerbaijani borders firing from different caliber weapons 200 shots at the Armenian positions among them 43 times from sniper rifels, official page of NKR Defense Ministry informs.
On July 23 at  about 00:10 am in the southeastern military units of the NKR Defense Army contractual soldier born in 1991 Mher Ziloyan s/o Vanik was injured from the opponent's fire.
The injured soldier was immediately taken to military hospital, his condition is estimated as stable. The investigation is underway to reveal the details of the incident.
The Defense Army front line units are in control of operative situation and continue to confidently carry out their military duty.