Ինչպե՞ս են վիրավորվել «Սասնա ծռեր» խմբի երկու անդամները (ՏԵՍԱՆՅՈւԹ)
Հուլիսի 25-ի երեկոյան, ժամը 20:00-ից մինչև կեսգիշերն ընկած ժամանակահատվածում «Սասնա ծռեր» խմբի անդամները նախ այրել են գնդի տարածքից դուրս, փողոցում կանգնած ոստիկանության ավտոբուսը, ապա գնդի տարածքից փողոց են դուրս բերել ու այրել ևս երկու ավտոմեքենա։
Ոստիկանության փոխանցմամբ, այդ ընթացքում գնդի տարածքից պարբերաբար արձակվել են կրակոցներ։ Ժամը 01:00-ի սահմաններում գնդի տարածքից դուրս է եկել ոստիկանության «ՈՒԱԶ» մակնիշի ավտոմեքենան ու շարժվել դեպի արգելապատնեշում կանգնած ոստիկանական շղթան։ Մեքենան ընդհուպ մոտեցել է շղթային, ինչից հետո իրավապահները մեքենայի ընթացքը կասեցնելու և դրանում գտնվող զինված անձանցից անմիջականորեն բխող իրական վտանգը կանխելու համար, կրակ են բացել մեքենայի շարժիչի վրա։ Մեքենան ձախ կիսաշրջադարձ է կատարել, հնչել են կրակոցներ, որից հետո իրավապահները կրակ են բացել մեքենայի անվադողերի ուղղությամբ։ Ի պատասխան՝ հնչել են կրակոցներ, որոնց իրավապահները չեն պատասխանել։
Հրաձգության հետևանքով մեքենայում գտնվող երեք անձանցից երկուսը ոտքերի վնասվածքներ են ստացել և նահանջել գնդի տարածք։ Իրավապահները անմիջապես բուժօգնություն են կանչել և առաջարկել վիրավորներին տեղափոխել հիվանդանոց, ինչին զինված խմբի անդամները համաձայնել են։ Ներկայումս երկու վիրավորներն էլ գտնվում են հիվանդանոցում և ստանում են անհրաժեշտ բժշկական օգնություն։
Վիրավորված անձինք են՝ Աշոտ Պետրոսյանն ու Հովհաննես Հարությունյանը։
Ավելի ուշ ոստիկանության մամուլի խոսնակ Աշոտ Ահարոնյանը հայտնել է, որ այրվել է ևս 1 ոստիկանական մեքենա՝ Samand մակնիշի:

Полиция Армении обнародовала подробности перестрелки и ранения 2 членов группы "Сасна црер" (видео)
Полиция Армении распространила видеоматериал о ночном инциденте на улице Хоренаци в Ереване, где расположен захваченный 17 июля вооруженной группой "Сасна црер" полк Патрульно-постовой службы, передает Panorama.am.
"Вечером 25 июля – с 20:00 до полуночи – члены находящейся на территории полка Патрульно-постовой службы вооруженной группы сначала сожгли припаркованный за пределами полка полицейский автобус, затем вынесли на улицу и сожги еще 2 автомобиля. За это время с территории полка периодически производились выстрелы.
Около 01:00 с территории полка выехал полицейский автомобиль марки "УАЗ" и направился в сторону отдела полиции Эребуни, к полицейскому кордону. Машина приблизилась вплотную к стражам порядка, после чего правоохранители с целью пресечения дальнейшего продвижения и предотвращения исходящей от находящихся в машине вооруженных лиц реальной угрозы открыли огонь по мотору автомобиля.
Машина повернула налево, прозвучали выстрелы. Правоохранители открыли огонь по колесам автомобиля. В ответ прозвучали выстрелы, на которые правоохранители не ответили. Вследствие перестрелки из трех находящихся в автомобиле лиц двое получили ранения ног и отступили на территорию полка.
Правоохранители немедленно вызвали медпомощь и предложили госпитализировать раненых, на что члены вооруженной группы дали согласие. Двое раненых – Ашот Петросян и Ованнес Арутюнян – находятся в больнице и получают необходимую медицинскую помощь", – говорится в сообщении Полиции РА.