Ինչպե՞ս են վիրավորվել «Սասնա ծռեր» խմբի երկու անդամները (ՏԵՍԱՆՅՈւԹ)
Հուլիսի 25-ի երեկոյան, ժամը 20:00-ից մինչև կեսգիշերն ընկած ժամանակահատվածում «Սասնա ծռեր» խմբի անդամները նախ այրել են գնդի տարածքից դուրս, փողոցում կանգնած ոստիկանության ավտոբուսը, ապա գնդի տարածքից փողոց են դուրս բերել ու այրել ևս երկու ավտոմեքենա։
Ոստիկանության փոխանցմամբ, այդ ընթացքում գնդի տարածքից պարբերաբար արձակվել են կրակոցներ։ Ժամը 01:00-ի սահմաններում գնդի տարածքից դուրս է եկել ոստիկանության «ՈՒԱԶ» մակնիշի ավտոմեքենան ու շարժվել դեպի արգելապատնեշում կանգնած ոստիկանական շղթան։ Մեքենան ընդհուպ մոտեցել է շղթային, ինչից հետո իրավապահները մեքենայի ընթացքը կասեցնելու և դրանում գտնվող զինված անձանցից անմիջականորեն բխող իրական վտանգը կանխելու համար, կրակ են բացել մեքենայի շարժիչի վրա։ Մեքենան ձախ կիսաշրջադարձ է կատարել, հնչել են կրակոցներ, որից հետո իրավապահները կրակ են բացել մեքենայի անվադողերի ուղղությամբ։ Ի պատասխան՝ հնչել են կրակոցներ, որոնց իրավապահները չեն պատասխանել։
Հրաձգության հետևանքով մեքենայում գտնվող երեք անձանցից երկուսը ոտքերի վնասվածքներ են ստացել և նահանջել գնդի տարածք։ Իրավապահները անմիջապես բուժօգնություն են կանչել և առաջարկել վիրավորներին տեղափոխել հիվանդանոց, ինչին զինված խմբի անդամները համաձայնել են։ Ներկայումս երկու վիրավորներն էլ գտնվում են հիվանդանոցում և ստանում են անհրաժեշտ բժշկական օգնություն։
Վիրավորված անձինք են՝ Աշոտ Պետրոսյանն ու Հովհաննես Հարությունյանը։
Ավելի ուշ ոստիկանության մամուլի խոսնակ Աշոտ Ահարոնյանը հայտնել է, որ այրվել է ևս 1 ոստիկանական մեքենա՝ Samand մակնիշի:

RA Police Statement: Law Enforcers Opened Fire on the Car Tires
RA Police issued a statement and published a video concerning the events at Khorenatsi Str. on July 25.
''Late in the evening of July 25, between 10 p.m. and midnight, the armed group members in the territory of the Patrol-Sentry Service regiment of the Police first burned out the Police bus, parked outside the territory of the regiment, in the street, then drove out two more cars into the street and burnt them out there. Meanwhile, from the territory of the regiment shots were periodically fired.
About 1 a.m. Police ''UAZ'' vehicle left the territory of the regiment and moved towards the police cordon near Erebuni police division. The car approached the cordon, after which police officers opened fire on the car engine to stop the vehicle and prevent the real danger arising directly from the armed persons in it. The car turned over on its left side, shots were fired out of the car, after which law enforcers opened fire on the car tires. Shots were fired in response, but the law enforcers didn't respond to them.
Two of the three persons in the car were injured in the shooting and the "UAZ" retreated to the territory of the regiment.
The law enforcers immediately called the ambulance, suggested taking the injured persons to the hospital and received the agreement of the members of the armed group.
At present two injured persons, namely Ashot Petrosyan and Hovhannes Harutyunyan, are in the hospital and are provided with necessary medical assistance, '' the statement reads.