Հուլիսի 27-ի լույս 28-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է 24 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 130 կրակոց, իսկ շփման գծի հյուսիսային (Թալիշ) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ՌՊԳ-7 տիպի նռնականետ (1 արկ):
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները լիարժեք վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

По оперативным данным, в ночь с 27 на 28 июля на карабахско-азербайджанской границе зарегистрировано 24 нарушений ВС Азербайджана режима прекращения огня, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
Противник из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиций свыше 130 выстрелов. На северном направлении (Талыш) линии соприкосновения ВС Азербайджана применили также гранатомет РПГ-7 (1 снаряд).
Передовые подразделения Армии обороны НКР осуществляют полноценный контроль на передовой и продолжают уверенно выполнять поставленные перед ними боевые задачи.