Հուլիսի 27-ի լույս 28-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է 24 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 130 կրակոց, իսկ շփման գծի հյուսիսային (Թալիշ) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ՌՊԳ-7 տիպի նռնականետ (1 արկ):
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները լիարժեք վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Overnight July 27-28 the Azerbaijani side violated the ceasefire regime for 24 times firing more than 130 shots from various caliber weapons at the Armenian positions in  Karabakh-Azerbaijan borders, official page of NKR Defense Ministry informs.
The Azerbaijani forces also fired RPG-7 grenade launcher (1 grenade) at the northern direction (Talish) of the borders
The NKR Defense Army forces are in full control of the situation in the frontline and continue confidently fulfilling their military tasks.