Արցախում զինծառայող է վիրավորվել. ԼՂՀ ՊՆ
Հուլիսի 29-ի լույս 30-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 30 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 670 կրակոց:
Հակառակորդի կողմից հրադադարի խախտման արդյունքում հունիսի 29-ին` ժամը 23:25-ի սահմաններում, ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1996թ. Հրաչ Վաղինակի Գևորգյանը: Նրա վիճակը գնահատվում է բավարար:
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, պաշտպանության բանակի առաջապահ ուժերը լիարժեք վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Карабах: ранен военнослужащий Армии обороны
По оперативным данным, в ночь с 29 на 30 июля на карабахско-азербайджанской границе зарегистрировано 30 нарушений ВС Азербайджана режима прекращения огня, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
Противник из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиций свыше 670 выстрелов.
Вследствие нарушения ВС Азербайджана режима прекращения огня 29 июля, около 23:25 по ереванскому времени, на боевой позиции одной из воинских частей Армии обороны, дислоцированной в восточном направлении линии соприкосновения, ранение получил военнослужащий Грач Вагинакович Геворкян (1996 г.р.). Состояние его здоровья оценивается как удовлетворительное.
Передовые подразделения Армии обороны НКР осуществляют полноценный контроль на передовой и продолжают уверенно нести боевое дежурство.