Եվրոպայի խորհրդի նախագահը կայցելի Թուրքիա
Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Թորբյորն Յագլանդը օգոստոսի 3-ին մեկնելու է Թուրքիա, հայտնում է Եվրախորհրդի մամուլի ծառայությունը:
Նշվում է, որ այցի շրջանակներում Յագլանդը հանդիպումներ է ունենալու Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Էրդողանի, վարչապետ Բինալի Յըլդըրըմի, արտգործնախարար Մևլյութ Չավուշօղլուի ու արդարադատության նախարար Բեքիր Բոզդաղի հետ: Յագլանդը ծրագրում է նաև բանակցություններ վարել ընդդիմադիր կուսակցությունների առաջնորդների հետ:
Ավելի վաղ Թուրքիան իրազեկել էր Եվրոպայի խորհրդին, որ ռազմական հեղաշրջման փորձից հետո երկրում 3 ամսով դադարեցնում է Մարդու իրավունքների պաշտպանության եվրոպական կոնվենցիայի հարցը:

The Chief of the Council of Europe to Visit Turkey
On August 3, the chief of the Council of Europe will arrive in Turkey and will have meetings with officials and opposition leaders, Hurriyet reports.
Secretary General Thorbjorn Jagland's comes after Turkey suspended the European Convention on Human Rights, which is reinforced by the council's European Court of Human Rights, following the July 15 coup attempt.
Jagland is due to meet President Recep Tayyip Erdoğan, Prime Minister Binali Yıldırım, Foreign Minister Mevlüt Çavuşoğlu and Justice Minister Bekir Bozdağ as well as party leaders, the council said in a statement.