ԵԱՀԿ-ն Ասկերանի ուղղությամբ դիտարկում կանցկացնի
Օգոստոսի 3-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության իշխանությունների հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն` ԵԱՀԿ առաքելությունը ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի պլանային դիտարկում է անցկացնելու Ասկերանի ուղղությամբ Բաշ Քարվենդ բնակավայրի մոտակայքում, հայտնում է ԼՂՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
ԼՂՀ պաշտպանության բանակի դիրքերից դիտարկումն իրականացնելու են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի դաշտային օգնական Իրժի Աբերլեն /Չեխիա/ և ԵԱՀԿ ԳՆԱՆ գրասենյակի աշխատակից Պետեր Սվեդբերգը /Շվեդիա/:
Սահմանի հակառակ կողմից դիտարկումն իրականացնելու են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ դեսպան Անջեյ Կասպշիկը և նրա դաշտային օգնական Խրիստո Խրիստովը /Բուլղարիա/։

OSCE to Conduct Monitoring on NKR-Azerbaijani Border
On August 3, in accordance with the arrangement reached with the authorities of the Nagorno Karabakh Republic, the OSCE Mission will conduct a planned monitoring on NKR-Azerbaijani border, in the Askeran direction near Bash Karvend village.
From the positions of the NKR Defense Army, the monitoring will be conducted by Field Assistant of the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Jiri Aberle (Czech Republic) and staff member of the Office Peter Svedberg (Sweden).
From the opposite side of the border, the monitoring will be conducted by Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Ambassador Andrzej Kasprzyk and his Field Assistant Khristo Khristov (Bulgaria).