Վիետնամում 11 հոգու մահապատժի են ենթարկելու
Վիետնամի Լանգշոն նահանգի դատարանը մահապատժի է դատապարտել 11 թմրավաճառների, ովքեր դեպի Չինաստան թմրանյութերի մաքսանենգությամբ էին զբաղվում: Իսկ ևս երկուսն էլ ազատազրկման են դատապարտվել, փոխանցում է «Սինհուա»-ն:
Հանցավոր խումբը նախորդ տարիներին Չինաստան է փոխադրել 280 կգ հերոին: 2014-ի դեկտեմբերին Վիետնամի ոստիկանությունը բացահայտել է այդ գործը եւ առգրավել թմրանյութի մեծ խմբաքանակ:
Բանդայի 19 անդամներից 13-ին արդարադատությանն են հանձնել, չորսը փախուստի մեջ է, մեկը զոհվել է բերման ենթարկելիս, իսկ մի արտասահմանցի հայրենիք է արտահանձնվել:

Во Вьетнаме 11 человек приговорены к смертной казни
Суд вьетнамской провинции Лангшон приговорил 11 наркоторговцев, занимавшихся контрабандой наркотиков в Китай, к смертной казни.  Еще двое  приговорены к пожизненному тюремному заключению, передает Синьхуа
Упомянутая группа преступников в 2013 и 2014 годах контрабандой переправила в Китай 280 кг героина.  В декабре 2014 года вьетнамская полиция раскрыла данное дело и изъяла большую партию наркотиков. 13 из 19 членов банды были преданы суду, четверо находятся в бегах, один погиб до привлечения к суду, еще один иностранец экстрадирован на родину.