Աշխարհում առաջին առանց վարորդ տաքսին գործարկվել է Սինգապուրում
Սինգապուրում nuTonomy ընկերությունը գործարկել է աշխարհում առաջին առանց վարորդի տաքսին, հայտնում է Associated Press-ը։
Հստակեցվում է, որ ընկերության ավտոպարկը կազմված է 6 մեքենայից։ Մինչև տարեվերջ ընկերության աշխատակիցները մտադիր են կրկնապատկել մեքենաների թիվը։ Սկզբնական շրջանում այդպիսի տաքսիները կգործեն գործարար կենտրոնի սահմաններում։
Ընկերությունը մտադիր է 2018 թվականին Սինգապուրում բոլոր տաքսիները փոխարինել Renault Zoe և Mitsubishi i-MiEV մանկնիշների էլեկտրամեքենաներով։ Ընկերության ղեկավարությունը կարծում է, որ քաղաքային միջավայր նման մեքենաների ներդրումը կնվազեցնի մեքենաների թիվը քաղաքում՝ 900 հազարից հասցնելով 300 հազարի։

Первое в мире беспилотное такси запустили в Сингапуре
Компания nuTonomy запустила первое в мире беспилотное такси в Сингапуре, сообщает gazeta.ru со ссылкой на Associated Press.
Уточняется, что автопарк компании составляет шесть машин, однако сотрудники nuTonomy намерены увеличить его до 12 автомобилей к концу года. Служба беспилотного такси первое время будет работать в пределах 2,5 квадратной мили делового центра.
Электрокарами марок Renault Zoe и Mitsubishi i-MiEV nuTonomy намерена заменить все такси в Сингапуре к 2018 году. Главный операционный директор компании Даг Парке считает, что внедрение в городскую среду продукции nuTonomy позволит снизить число автомобилей в городе с 900 тыс. до 300 тыс.