Բակո Սահակյանը հանդիպել է Ալաշանում հաստատված թալիշցիների հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն օգոստոսի 26-ին այցելել է Մարտակերտի շրջանի Ալաշան տեղամաս և հանդիպել ս. թ. ապրիլի 2-ից 5-ը Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված պատերազմի հետևանքով իրենց տները լքած և այնտեղ հաստատված թալիշցիների հետ: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի Հանրապետության նախագահի պաշտոնական կայքէջից:
Հանդիպմանը քննարկվել են թալիշցիների սոցիալ-կենցաղային պայմաններին և դրանց բարելավմանը վերաբերող հարցեր:
Նախագահն ընդգծել է, որ պետությունն անելու է հնարավորն առկա խնդիրներին պատշաճ լուծում տալու ուղղությամբ՝ համապատասխան հանձնարարականներ տալով շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին:

Artsakh President Met with the Talish Residents Who had Left Their Houses after Four-Day War
On August 26 Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited the Alashan site of the Martakert region and met with the Talish residents who had left their houses and settled there in the aftermath of the war unleashed by Azerbaijan from 2 to 5 April of the current year, the press service of NKR President informs.
Issues related to improving the social and living conditions of the Talish residents were discussed during the meeting.
The President underlined that the state would do everything possible for proper solution of the existing issues giving appropriate instructions to the heads of the concerned structures.