Մերկելն իրենց չի օտարում Հայոց ցեղասպանության մասին Բունդեսթագի ընդունած բանաձևից
Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը պահպանողական կուսակցության խորհրդարանական ղեկավարին ասել է, որ իրեն չի օտարում 1915 թվականի Հայոց ցեղասպանության մասին Բունդեսթագի ընդունած բանաձևից: Այս մասին հայտնում է Reuters գործակալությունը:
Խորհրդարանում Քրիստոնյա Դեմոկրատների ղեկավար Վոլկեր Քաուդերը կուսակցության անդամների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է, որ Մերկելն ընդգծել է իր դիրքորոշումն այս հարցում: Այս մասին տեղեկացրել են գործակալության՝ հանդիպմանը ներկա աղբյուրները:
Քաուդերը հայտնել է, որ Մերկելը նաև նշել է, որ քվեարկել է վերոնշյալ բանաձևի աջակցության օգտին քվեարկությունից առաջ կայացած կուսակցության հանդիպման ժամանակ՝ չնայած որ ներկա չի եղել հունիսին կայացած քվեարկությանը:

Merkel is Not Distancing Herself from the Bundestag Resolution on the 1915 Armenian Genocide
German Chancellor Angela Merkel told the parliamentary leader of her conservative party that she is not distancing herself from a Bundestag resolution on the 1915 Armenian Genocide, Reuters reports.
Volker Kauder, the head of the Christian Democrats in parliament, told a meeting of party members that Merkel has emphasized her position, said the sources, who attended the meeting.
Kauder said Merkel also noted that she had voted to support the resolution during a party meeting before the vote, although she was not present when the vote took place in June.