Ժամկետային զինծառայողի մահվան հանգամանքները պարզելու համար քննություն է տարվում
ԶՔԳՎ երրորդ կայազորային քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ պարզելու ժամկետային զինծառայող Արման Ալիկի Ղանդիլյանի մահվան հանգամանքները։ Այս մասին տեղեկացրին ՀՀ քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Սեպտեմբերի 7-ին՝ ժամը 01:25-ի սահմաններում, N զորամասի մարտական դիրքի պահպանության տեղամասում պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Արման Ալիկի Ղանդիլյանը ձախ այտի շրջանում ստացել է մահացու հրազենային վիրավորում:
ԶՔԳՎ երրորդ կայազորային քննչական բաժնում ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ, նշանակվել են փորձաքննություններ։ Քննության արդյունքների մասին տեղեկույթ կտրամադրվի լրացուցիչ։

Выясняются обстоятельства гибели военнослужащего Армана Гандиляна
Третьим гарнизонным отделом Главного военного следственного управления Следственного комитета Армении проводится расследование для выяснения обстоятельств гибели военнослужащего срочной службы Армана Аликовича Гандиляна.
Как передает Panorama.am со ссылкой на пресс-службу Следственного комитета РА, 7 сентября 2016г., около 01:25 по ереванскому времени, на боевой позиции одной из воинских частей Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики военнослужащий срочной службы Арман Гандилян получил смертельное огнестрельное ранение в область левой щеки.
"Третьим гарнизонным отделом Главного военного следственного управления предпринимаются необходимые следственные действия, направленные на выяснение всех обстоятельств инцидента, назначены экспертизы. Информация о результатах расследования будет предоставлена дополнительно", – говорится в сообщении СК Армении.