Արցախում քննարկվել է սահմանադրական բարեփոխումների նախագիծը
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովը սեպտեմբերի 9-ին հրավիրել է իր հերթական նիստը՝ շարունակելով սահմանադրական բարեփոխումների նախագծի քննարկումները, հայտնում է ԼՂՀ ԱԺ մամուլի ծառայությունը:
Հանձնաժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը որոշ նկատառումներ է ներկայացրել՝ կապված գործողությունների ժամանակացույցի հետ: Հաշվի առնելով գործընթացի սկզբում սահմանադրական բարեփոխումների հայեցակարգի ներկայացման ժամկետների փոփոխությունները եւ մասնագիտական հանձնաժողովի առաջարկությունը՝ ԼՂՀ նախագահի սեպտեմբերի 6-ի հրամանագրով սահմանադրական բարեփոխումների նախագծի ներկայացման վերջնաժամկետ է սահմանվել ս.թ. նոյեմբերի 20-ը:

Специализированная комиссия обсуждает проект конституционных реформ в НКР
9-го сентября специализированная комиссия по конституционным реформам в Нагорно-Карабахской Республике созвала очередное заседание, продолжив обсуждения проекта конституционных реформ, сообщает пресс-служба НС НКР.
Председатель комиссии Ашот Гулян представил некоторые замечания относительно графика действий. Учитывая изменения в сроках представления концепции конституционных реформ и предложение специализированной комиссии, указом президента НКР от 6-го сентября окончательный срок представления проекта конституционных реформ установлен на 20-ое ноября.