Սիրիայում Ռուսաստանի դեսպանատունը ականանետային հարձակման է ենթակվել
Դամասկոսում Ռուսաստանի դեսպանատունը հոկտեմբերի 3-ին ենթարկվել է ականանետային հարձակման, աշխատակիցներից ոչ ոք չի տուժել։ Այս մասին հայտնել է ՌԴ ԱԳՆ-ն:
Ականանետային հարձակումն իրականացվել է Դամասկոսի մերձակայքում գտնվող Ջոբար շրջանից, որը գտնվում է «Ջաբհաթ ալ նուսրա» ահաբեկչական խմբավորման վերահսկողության տակ:
«Այս հարձակումը մենք դիտարկում ենք ԱՄՆ-ի և նրա մի քանի համակիրների գործունեության հետևանք, որոնք հրահրում են Սիրիայում արյունալի հակամարտության շարունակությունը»,- ասվում է ԱԳՆ հայտարարության մեջ:

Посольство РФ в Дамаске обстреляли из минометов
Посольство РФ в Дамаске обстреляли из минометов, никто из сотрудников диппредставительства в результате атаки не пострадал, сообщает Интерфакс со ссылкой на МИД РФ.
По информации ведомства, обстрел велся из пригорода сирийской столицы Джобар, который контролируется террористическими группировками "Джабхат Фатх аш-Шам" и "Файлак ар-Рахман".
"Рассматриваем обстрел российского Посольства в Дамаске и как следствие действий тех, кто, подобно США и некоторым их союзникам, провоцирует продолжение кровопролитного конфликта в Сирии, заигрывая с боевиками и экстремистами различных мастей", - говорится в сообщении МИД РФ.