Պուտինն ու Էրդողանը քննարկել են մի շարք առանցքային հարցեր
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության (ՌԴ) նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Թուրքական իշխանամետ «Sabah» լրատվամիջոցը, հղում կատարելով Թուրքիայի նախագահականի աղբյուրներին, տեղեկացնում է, որ հեռախոսազրույցի ժամանակ կողմերը քննարկել են Սիրիայի խնդիրը, ինչպես նաև ռուս-թուրքական հարաբերությունների առանցքային հարցեր, փոխանցում է Ermenihaber-ը:
Սիրիական ճգնաժամի հարցում  կողմերը կարևորել են Սիրիայում ընթացող բախումների դադարեցումը: Խոսվել է նաև Սիրիային հատկացվող մարդասիրական օգնության հարցում միջազգային հանրության ջանքերի ընդլայման մասին:
Անդրադարձ է կատարվել ռուս-թուրքական հարաբերություններում առանցքային տեղ զբաղեցնող էներգետիկ խնդիրներին: Մասնավորապես երկու նախագահները քննարկել են թուրքական «Աքքույու» ատոմակայանի  և «Թուրքական հոսք» գազատարի շինարարության հարցերն, ինպես նաև  հոկտեմբերի 10-ին Թուրքիայի Ստամբուլ քաղաքում տեղի ունենալիք միջազգային էներգետիկ համաժողովի մանրամասները:

Putin and Erdogan Discussed Bilateral Ties and Syrian Crisis
Russian President Vladimir Putin and Turkish President Recep Tayyip Erdoğan discussed in a phone call on Wednesday the Syrian crisis and the prospects of improving Russia-Turkey ties, Sputnik News reports citing to the Kremlin press service.
According to the statement, Putin and Erdogan also confirmed their upcoming meeting at the World Energy Congress in Istanbul, and reaffirmed mutual desire to restore bilateral economic ties as well as to implement the Turkish Stream and the Akkuyu NPP construction projects.
"The sides emphasized the need to step up international efforts aimed at facilitating peaceful political process in Syria, as well as creating favorable conditions…for resolving urgent humanitarian issues in the country," the press service said in a statement.