Սադամ Հուսեյնի օրոք Նյու Յորքում Իրաքի ներկայացուցչությունում կտտանքների խուց է եղել. New York Post
Սադամ Հուսեյնի կառավարման տարիներին Նյու Յորքում ՄԱԿ-ին առընթեր Իրաքի մշտական ներկայացուցչության շենքի նկուղում գաղտնի սենյակ է եղել հարցաքննությունների ու կտտանքների համար: Այս մասին  հայտնել է New York Post թերթը վկայակոչելով պաշտոնատար անձնաց տեղեկությունները, որոնք խոսել են անանունության պայմանով:
Խոսքը Մանհեթենի 79-րդ փողոցի 14 համարի 5-հարկանի շենքի մասին է, որը գտնվում է Նյու Յորքի նախկին քաղաքագլուխ Մայքլ Բլումբերգի տան դիմաց: Խուցը գլխավորապես օգտագործվում էր ԱՄՆ-ում ապրող իրաքցիներին մարմնական պատիժների ենթարկելու համար: Նրանց այդ կերպ հարկադրում էին իրենց ազգականներին ստիպել՝ վերադառնալ հայրենիք և համագործակցել Բաղդադի իշխանությունների հետ:
Հրատարակության աղբյուրները նշում են, որ Սադամ Հուսեյնի օրոք նմանօրինակ գաղտնի բաժիններ են եղել ամբողջ աշխարհում Իրաքի բազմաթիվ դիվանագիտական ներկայացուցչություններում, ներառյալ Արևելյան Եվրոպայի երկրները և արաբական պետությունները:

СМИ: при Саддаме Хусейне в постпредстве Ирака в Нью-Йорке была камера пыток
Тайная комната в подвале здания постоянного представительства Ирака при ООН в Нью-Йорке во времена правления Саддама Хусейна использовалась для допросов и пыток. Об этом, как передает ТАСС, сообщает New York Post со ссылкой на сведения официальных лиц, говоривших на условии анонимности.
Речь идет о пятиэтажном здании под номером 14 на 79-й улице Манхэттена, расположенном прямо напротив дома бывшего мэра Нью-Йорка Майкла Блумберга. Камера использовалась главным образом для экзекуций проживавших в США иракцев. Их таким образом принуждали заставлять своих родственников возвращаться на родину и идти на полное сотрудничество с властями в Багдаде.
Во времена Саддама Хусейна подобные тайные помещения существовали во многих диппредставительствах Ирака по всему миру, включая страны Восточной Европы и арабские государства, полагают источники издания.