Սադամ Հուսեյնի օրոք Նյու Յորքում Իրաքի ներկայացուցչությունում կտտանքների խուց է եղել. New York Post
Սադամ Հուսեյնի կառավարման տարիներին Նյու Յորքում ՄԱԿ-ին առընթեր Իրաքի մշտական ներկայացուցչության շենքի նկուղում գաղտնի սենյակ է եղել հարցաքննությունների ու կտտանքների համար: Այս մասին  հայտնել է New York Post թերթը վկայակոչելով պաշտոնատար անձնաց տեղեկությունները, որոնք խոսել են անանունության պայմանով:
Խոսքը Մանհեթենի 79-րդ փողոցի 14 համարի 5-հարկանի շենքի մասին է, որը գտնվում է Նյու Յորքի նախկին քաղաքագլուխ Մայքլ Բլումբերգի տան դիմաց: Խուցը գլխավորապես օգտագործվում էր ԱՄՆ-ում ապրող իրաքցիներին մարմնական պատիժների ենթարկելու համար: Նրանց այդ կերպ հարկադրում էին իրենց ազգականներին ստիպել՝ վերադառնալ հայրենիք և համագործակցել Բաղդադի իշխանությունների հետ:
Հրատարակության աղբյուրները նշում են, որ Սադամ Հուսեյնի օրոք նմանօրինակ գաղտնի բաժիններ են եղել ամբողջ աշխարհում Իրաքի բազմաթիվ դիվանագիտական ներկայացուցչություններում, ներառյալ Արևելյան Եվրոպայի երկրները և արաբական պետությունները:

Under Saddam Hussein, Iraq's Permanent Mission in New York was a Torture Chamber
Secret room in the building of Permanent Mission of Iraq to the United Nations in New York City during the reign of Saddam Hussein was used for interrogation and torture. This was reported by New York Post with reference to information officials, who spoke on condition of anonymity.
It is a five-storey building at number 14 on 79th Street in Manhattan, located directly opposite to the house of the former mayor of New York Michael Bloomberg. The chamber has been used primarily for the executions of Iraqis living in the United States.They are thus forced to make their relatives return home and go for a full cooperation with the authorities in Baghdad.