Նախագահն այցելել է սպառազինության և պաշտպանական տեխնոլոգիաների «ԱրմՀայՏեք-2016» միջազգային ցուցահանդես (Լուսանկարներ)
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է սպառազինության և պաշտպանական տեխնոլոգիաների «ԱրմՀայՏեք-2016» առաջին միջազգային ցուցահանդես: Այն անցկացվում է հոկտեմբերի 13-15-ը, «Երևան էքսպո» ցուցահանդեսային համալիրում:
Ցուցահանդեսը կազմակերպվել է ՀԱՊԿ անդամ պետությունների ռազմատնտեսական համագործակցության միջպետական հանձնաժողովի որոշման հիման վրա և նպատակ ունի ներկայացնել սպառազինության և ռազմական տեխնիկայի արտադրության ոլորտում առկա ժամանակակից բարձր տեխնոլոգիական, նորարարական մշակումներն ու պատրաստի լուծումները, նաև նպաստել Հայաստանի Հանրապետության ռազմական արդյունաբերության համակարգային բարեփոխումների իրականացմանը:
«ԱրմՀայՏեք-2016» ցուցահանդեսի շրջանակներում ցուցադրվում են նորագույն տեխնոլոգիական լուծումներ, օպտիկաէլեկտրոնային սարքեր, տվյալների փոխանցման համակարգեր, ժամանակակից սպառազինության նմուշներ, ահաբեկչության դեմ պայքարի ստորաբաժանումների հանդերձանք, սահմանների հսկման համակարգեր, անօդաչու թռչող սարքեր և այլն:
Հանրապետության Նախագահը շրջել է ցուցահանդեսում, ծանոթացել ներկայացված պաշտպանական տեխնոլոգիաներին, սպառազինության նորարարական մշակումներին և ռազմական տեխնիկային:

Президент Армении посетил выставку вооружения и оборонных технологий ArmHiTec-2016 (фото)
Президент Серж Саргсян сегодня посетил первую международную выставку вооружений и оборонных технологий "ArmHiTec-2016". Она проводится 13-15 октября в выставочном комплексе "Ереван Экспо", сообщает пресс-служба главы армянского государства.
Выставка организована на основании решения межгосударственной комиссии военно-технического сотрудничества государств-членов ОДКБ и имеет целью представить
существующие в сфере производства вооружений и военной техники современные высокие технологии, инновационные разработки и готовые решения, также способствовать реализации системных реформ в военной промышленности Республики Армения.
В рамках выставки "ArmHiTec-2016" демонстрируются новейшие технологические решения, оптико-электронные приборы, системы обмена данными, образцы современных вооружений, снаряжение подразделений по борьбе с терроризмом, системы охраны границы, беспилотные летающие приборы и др.
Президент Республики обошел выставку, ознакомился с представленными оборонными технологиями, разработками инновационных вооружений и военной техникой.