Չեզոք գոտում ականազերծում կատարող ադրբեջանական խումբը հետ է շպրտվել. ԼՂՀ ՊՆ
Հանգստյան օրերին ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 100 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2300 կրակոց: Ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի հյուսիսային ուղղությամբ` չեզոք գոտում,  դիտարկվել են ականազերծում կատարող ադրբեջանական մի խումբ զինծառայողներ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում` հակառակորդը հետ է շպրտվել:
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

По оперативным данным, в минувшие выходные на карабахско-азербайджанской границе ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 100 раз, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
Противник из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиций более 2300 выстрелов.
В северном направлении карабахско-азербайджанской границы, в нейтральной зоне, была замечена группа азербайджанских военнослужащих, осуществляющих работы по разминированию.
В результате предпринятых передовыми подразделениями Армии обороны ответных действий противник был отброшен назад. Подразделения АО НКР продолжают осуществлять полноценный контроль на передовой и уверенно нести боевое дежурство.