Մոլդովայում չհաջողվեց նախագահ ընտրել առաջին փուլում
Մոլդովայում նախագահի ընտրությունների արդյունքները պահանջում են երկրորդ փուլի անցկացում, քանի որ թեկնածուներից ոչ մեկին չի հաջողվել հաղթահարել 50 տոկոսի շեմը, հայտնում է Интерфакс-ը։
ԿԸՀ նախնական տվյալների համաձայն՝ քվեաթերթիկների 99 տոկոսի հաշվարկից հետո Սոցիալիստների կուսակցության ռուսամետ առաջնորդ Իգոր Դոդոնը հավաքել է 48.5 տոկոս ձայն, եվրոպամետ ընդդիմության միասնական թեկնածու Մայա Սանդուն՝ 38 տոկոս:
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ եթե ընտրությունների երկրորդ փուլի անհրաժեշտություն լինի, ապա այն կնշանակվի նոյեմբերի 13-ին:

Молдова: в первом туре президента страны избрать не удалось
Избрание президента Молдовы потребует проведения второго тура выборов, в котором примут участие лидеры левой и правой оппозиции, сообщает Корреспондент со ссылкой на Интерфакс.
Согласно предварительным данным Центральной избирательной комиссии, после обработки 99% протоколов голосования лидер Партии социалистов Игорь Додон набирает 48,5% голосов избирателей, единый кандидат от проевропейской оппозиции Майя Санду − 38% голосов.
Ранее сообщалось, что второй раунд президентских выборов, если до него дойдет, будет назначен на 13 ноября.