Հաղորդագրություն ԼՂՀ ՊՆ-ից
Ադրբեջանական կողմը ոչ միայն շարունակում է լարել իրավիճակն առաջնագծում՝ պարբերաբար խախտելով հրադադարի պահպանման ռեժիմը և դիմելով դիվերսիոն հետախուզական փորձերի, այլև սադրանքների է դիմում տեղեկատվական դաշտում:
Մասնավորապես, Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության այսօր տարածած հաղորդագրությունն առ այն, թե իբր երեկ գիշեր հայկական կողմը խախտել է հրադադարը, կիրառելով 60 միլիմետրանոց ականանետեր, ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետեր ու խոշոր տրամաչափի գնդացիրներ, իրականությանը չի համապատասխանում: Դա հակառակորդ կողմի հերթական քարոզչական հնարքն է:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը խստորեն հետևում են հրադադարի ռեժիմի պահպանմանը և երբեք նախահարձակի դերում հանդես չեն գալիս:

The Azerbaijani side not only continues to escalate the situation on the front, repeatedly violating the ceasefire regime and resorting to subversive attempts, but also goes to provocations in the information field, the press service ov NKR Defense Army informs.
In particular, the Azerbaijani Defense Ministry press statement issued today said as if the Armenian side violated the ceasefire last night by using a 60-millimeter mortars, grenade launchers and large-caliber machine guns AECP -17 type, which is not true. This is another propaganda trick by the opposing side.