Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 370 կրակոց. ԼՂՀ ՊՆ
Նոյեմբերի 2-ին` ժամը 11:20-ի սահմաններում, ղարաբաղա ադրբեջանական սահմանի հյուսիսային (Թալիշ) ուղղությամբ, բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը կիրառել է  ենթափողային նռնականետ (ԵՆ-25  /4 արկ/), իսկ նոյեմբերի լույս 3-ի գիշերը ժամը 02:15-ի սահմաններում`  60 միլիմետրանոց ականանետ (2 արկ):
Ընդհանուր առմամբ նոյեմբերի 2-ի լույս 3-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 30 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 370 կրակոց:
Հակառակորդի նախահարձակ գործողությունների արդյունքում ՊԲ-ն կորուստներ չի ունեցել:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

According to operative data, on November 2 at 11:20 pm, in the northern direction of NKR-Azerbaijan border (Talish), besides small arms, the opponent also used grenade launcher GP-25 and on the night of November 3 - 60-millimeter mortars (2 shells), the press service of NKR Defense Army informs.
In total, on the night of November 3, on NKR-Azerbaijan border the Azerbaijani armed forces violated the ceasefire about 30 times during which from weapons of different calibers the adversary fired more than 370 shots towards Armenian positions.
NKR Defense Army commands the operational-tactical situation and continue to confidently carry out its duty.