Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 370 կրակոց. ԼՂՀ ՊՆ
Նոյեմբերի 2-ին` ժամը 11:20-ի սահմաններում, ղարաբաղա ադրբեջանական սահմանի հյուսիսային (Թալիշ) ուղղությամբ, բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը կիրառել է  ենթափողային նռնականետ (ԵՆ-25  /4 արկ/), իսկ նոյեմբերի լույս 3-ի գիշերը ժամը 02:15-ի սահմաններում`  60 միլիմետրանոց ականանետ (2 արկ):
Ընդհանուր առմամբ նոյեմբերի 2-ի լույս 3-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 30 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 370 կրակոց:
Հակառակորդի նախահարձակ գործողությունների արդյունքում ՊԲ-ն կորուստներ չի ունեցել:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

По оперативным данным, 2 ноября, около 11:20, в северном направлении карабахско-азербайджанской границы (Талыш) ВС Азербайджана, помимо стрелкового оружия, применили также гранатомет ГП-25 (4 снаряда), а в ночь на 3 ноября, около 02:15, 60-миллиметровый миномет (2 снаряда), сообщает пресс-служба минобороны НКР.
В общей сложности в ночь со 2 на 3 ноября на карабахско-азербайджанской границе ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 30 раз.
Противник из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских позиций более 370 выстрелов.
В результате наступательных действий ВС Азербайджана Армия обороны потерь не понесла.
Передовые подразделения Армии обороны НКР владеют оперативно-тактической обстановкой и продолжают уверенно нести боевое дежурство.